Facebook Google+ Twitter

Nie zabieraj serca do nieba, zostaw je potrzebującym

W dniach 3-5 kwietnia 2009 roku w Zduńskiej Woli odbywa się V Ogólnopolski Zjazd Dzieci i Młodzieży po przeszczepach serca. Pierwszy taki zjazd odbył się w 2004 z inicjatywy Adama Strzebieckiego, ale już wtedy do tej akcji przyłączyli się państwo Agnieszka i Kuba Klemżyńskich.

I ty możesz pomóc / Fot. Piotr Andrzejak Celem tej akcji było spotkanie się dzieci na neutralnym gruncie z daleka od szpitalnych łóżek. Lecz nikt nie chciał zapomnieć o tych, bez których by tych dzieci nie było, a chodzi o lekarzy dzięki którym można przeprowadzić te operacje. A są nimi wybitni kardiochirurdzy: Karol Wierzbicki, Piotr Przybyłowski, Teresa Wysocka, jak również pielęgniarki z oddziałów transplantologicznych z szpitali Warszawie, Krakowie i Zabrzu.

Przy każdym takim spotkaniu dzieci nie mogą narzekać na brak imprez towarzyszących, organizatorzy dbają o dobre samopoczucie tych dzieci, ale i o rozrywkę. Podczas V zjazdu organizatorzy zadbali o to by młodzież się nie nudziła. Po zakwaterowaniu uczestników w Hotelu Biesiada i obiadokolacji, uczestnicy spotkali się z psychologiem z Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej. Po spotkaniu o rozrywkę zadbali Andrzej i Gosia z agencji PUNKT.

Lecz w sobotę było dużo więcej rozrywki dla dzieci. Już po śniadaniu strażacy z PSP w Zduńskiej Woli zabrali wszystkich uczestników na wycieczkę nad Zalew Jeziorsko, gdzie było pływanie po zalewie i grill. Niestety po powrocie młodzież nie miała za dużo wolnego czasu ponieważ po przygotowaniach rozpoczęła się cześć oficjalna. Po przywitaniu zaproszonych gości, rozpoczął się pokaz mody zorganizowany
przez młodzież. Po pokazie wszyscy mogli wysłuchać recitalu zespołu Blue Cafe.

Wspólna fotografa / Fot. Piotr AndrzejakPo smacznej kolacji na salę wjechał bardzo uroczysty tort. Organizatorzy dla wszystkich dzieci ufundowali mnóstwo upominków. O dalszą cześć zabawy zadbali Andrzej i Gosia. O północy uczestnicy zobaczyli piękny pokaz sztucznych ogni.

Na niedzielę organizatorzy zaplanowali mszę świętą, spotkanie z Martyna Wojciechowską, Rafałem i Pawłem Królikowskimi. Około godz.14.30 zaplanowany jest obiad i pożegnanie się z uczestnikami.

Organizatorami tegorocznego zjazdu są: Agnieszka i Kuba Klemżyńscy, Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli, Komenda Powiatowa PSP w Zduńskiej Woli, Katarzyna i Tomasz Dróżdż, Jolanta Pawlak- Grayan. Patronat medialny nad zjazdem obieli: Wiadomości24.pl, Nasze Radio, Radio Łódź i TVP3.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.