Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18708 miejsce

Nie załapali się na zmiany. Prapremiera "Bucharest Calling" w warszawskim Teatrze Współczesnym

W sobotę, 4 czerwca 2016 roku, na Scenie w Baraku stołecznego Teatru Współczesnego odbędzie się prapremierowe przedstawienie rumuńskiej sztuki "Bucharest Calling".

Rafał Zawierucha (Pall Mall), Barbara Wypych (Katia), Mikołaj Chroboczek (Andrei), Mateusz Król(Alex), Monika Pikuła(Julia). / Fot. Magda Hueckel/Teatr Współczesny w WarszawieAutorem sztuki jest urodzony w 1982 roku Stefan Peça, zdobywca rumuńskiej nagrody dla młodych dramatopisarzy i stypendysta londyńskiego Royal Court International Playwriting, który ma na swoim koncie kilka sztuk teatralnych (m.in. The Sunshine Play i New York), które były prezentowane na wielu festiwalach w Rumunii i zagranicą (m.in. New York i Dublin Fringe Festival) i wystawiane wielu państwach poza Rumunią, choćby w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Rosji, Bułgarii, Republice Czech.

Sztuka "Bucharest Calling", którą we Współczesnym zobaczymy w przekładzie Joanny Kornaś - Warwas i reżyserii i opracowaniu muzycznym Jarosława Tumidajskiego opowiada o piątce młodych mieszkańców rumuńskiej stolicy z pokolenia, "które się nie załapało" na zmiany społeczne przyniesione przez demokratyczną rewolucję. Są wśród nich: klubowa Mateusz Król (Alex), Monika Pikuła (Julia) w scenie z Bucharest Calling w Teatrze Współczesnym w Warszawie. / Fot. Magda Hueckel/Teatr Współczesny w Warszawiehedonistka, dziwka, alfons, radiowy DJ oraz amator nocnych wyścigów samochodowych. Wszyscy oni próbują spełnić marzenia o szczęściu i jednocześnie próbują pokonać problemy, które niesie postkomunistyczna rzeczywistość. Ze wszystkich sił próbują zmienić swoje życie i wyrwać się z Bukaresztu, miasta odpychającego i przyciągającego jednocześnie. Ich możliwości są jednak mocno ograniczone. Losy całej piątki łączą się dzięki tytułowej audycji radiowej podczas jednej upalnej i dusznej bukaresztańskiej nocy. W role bohaterów wcielają się: Mikołaj Chroboczek (Andrei), Monika Pikuła (Julia), Barbara Wypych (Katia), Mateusz Król (Alex) i Rafał Zawierucha (Pall Mall). Za scenografię i światło odpowiada Mirek Kaczmarek.

"Bucharest Calling" jest przedstawieniem przeznaczonym dla widzów dorosłych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Po takiej rekomendacji można tylko pozazdrościć mieszkańcom stolicy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.