Facebook Google+ Twitter

Nie zamykajcie krasnoludków za kratkami!

We Wrocławiu w nocy, z soboty na niedzielę, grupa krasnoludków w krasnoludkowych czapkach zmieniła nazwy znanych ulic. Wrocławianie byli w szoku! Nagle okazało się, że ul. Świdnicka to już al. Adama Małysza! Ale żartownisiom grożą kary...

Fot. Adam Degler. Ul. Świdnicka, dzisiaj: al. Adama MałyszaMówi się, że służby porządkowe poszukują już osób widocznych na nagraniach z kamer rozlokowanych w mieście, jak naklejają nowe nazwy. Wszystkie miały nosić spiczaste czapki.

Apeluję do władz miasta, a zwłaszcza prezydenta Rafała Dutkiewicza, żeby miał na względzie szczególny charakter Prima Aprilis i tradycje happeningowe naszego miasta. Przecież to własnie po aresztowaniu w 1987 r. 30 Świętych Mikołajów - podczas jednej ze słynnych akcji Waldemara "Majora" Fydrycha - upadł komunizm! Także i teraz aresztowanie krasnoludków i osadzenie ich w areszcie może być powodem znacznych niepokojów społecznych i doprowadzić do obalenia IV RP! A przecież tyle jeszcze zostało do zrobienia, jak choćby dekomunizacja naszych ulic. Krasnoludki z pewnością na swój sposób zrozumiały tę ideę, a że w jakiś sposób kojarzyła im się ul. Świdnicka i Kołłątaja z czasami PRL-u, postanowili zmienić ich nazwy na odpowiednio: al. Adama Małysza i ul. Najlepsza. Więcej zmian nie widziałem, ale z pewnością jutro będzie o tym głośno w mediach.

Wolność dla krasnoludków! Adam Małysz królem! Niech żyje Prima Aprilis i zdrowy rozsądek!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tak jak i autor, mam nadzieje, iż władze z pewnym przymrużeniem oka podejdą do całej sprawy. Nie jest bowiem dobrze, jezeli osoby piastujące wysokie stanowiska nie mają poczucia humoru.
Wolność dla krasnali!!! ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Niemczech jest z roku na rok coraz wiecej wypedzonych z Breslau i oni planuja nie tylko obalenia PP ale maja juz zaplanowane przemianowanie ulic w Breslau na nazwy Niemieckie.Ale to nie nalezy do zartow primaaprilisowych , tylko do planowych przedsiewziec zwiazkow wypedzonych i ich przyjaciol z Breslau.Niedlugo powinien ukazac sie bardzo ciekawy film tvp na ten temat z wypowiedziami przyjaciol zmian.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.