Facebook Google+ Twitter

Nie zapadły decyzje w sprawie Trybunału Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry

Nie zapadły decyzje w sprawie postawienia przed Trybunałem Stanu Jarosława Kaczyńskiego oraz Zbigniewa Ziobry. Oba wnioski wraz z uzasadnieniem mają być gotowe do końca marca.

Sonda

Czy Kaczyński i Ziobro staną przed Trybunałem Stanu

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:LK_PiS_nicaan_01.jpeg / Fot. M. A. Cholewicz (Gdansk/Poland)/CC 3.0Posłowie Platformy Obywatelskiej nie złożą wniosków przeciwko prezesowi PiS i liderowi Solidarnej Polski. Powód jest prosty. Obydwa wnioski muszą być bardzo dobrze umotywowane. Inaczej w trakcie postępowania przed Trybunałem Stanu mogą zostać odrzucone.

Pod wnioskiem wstępnym musi podpisać się minimum 115 posłów, co spowoduje uruchomienie całej procedury. Następnie trafią one do marszałka Sejmu, a ten skieruje je do komisji odpowiedzialności konstytucyjnej, czytamy na bankier.pl. Kolejny krok to sporządzenie przez komisję wniosku o umorzenie lub wszczęcie postępowania przed Trybunałem Stanu.

Żeby jednak procedurze nadać bieg uchwałę musi poprzeć minimum 276 posłów. SLD, Ruch Palikota oraz PO dysponują razem 274 głosami. Jeżeli posłowie z PSL nie udzielą swojego poparcia to wnioski nie mają żadnych szans na wdrożenie w życie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

konio
  • konio
  • 16.03.2012 10:19

Pan"Nic Nie Mogę",Pan "Zero"oraz Pan "Wiem Ale Nie Powiem"jadą na tym samym wózku,więc po co ta szopka z Trybunałem?Chyba głupim na uciechę,żeby ciemny naród miał o czym gadać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gaba Draga
  • Gaba Draga
  • 16.03.2012 09:37

Niech składają, ale nie zrobią tego, bo się boją, że skompromitują się , a na światło dzienne wyjdą niejedne grzeszki przeciwników PiSu, o których dobrze wie Kaczyński... Znaleźli się nietykalni : ex- komuna, Palikot - błazen polityczny i nuworysz "lewicowiec", PO - ze swoim nieudacznym rządem ... Nic, tylko życzyć, by Kaczyńskiego i Ziobrę pozwali (dla mnie po nielojalnym zachowaniu spalony).

Komentarz został ukrytyrozwiń
-ono-
  • -ono-
  • 16.03.2012 09:04

więcej rozwagi i powagi w podejmowanych decyzjach bo w takich działaniach do śmieszności jest krótka droga.

Komentarz został ukrytyrozwiń
1grajek
  • 1grajek
  • 16.03.2012 08:47

I znowu jakieś gierki o co tu chodzi?co to za partacze się tym zajmują albo są winni albo nie nie róbcie takich jaj bo wszystko się zdewaluuje i będzie tylko śmiech i spadek poparcia więc ogłoście są podstawy do skierowana wniosku lub,że ich niema.
Panie premierze Tusk proszę wymusić na swoich ministrach żeby wszystkie sprawy którymi się zajmuje rząd były ogłaszane po ukończeniu prac nad nimi,bo to co się dzieje teraz to jest farsa a nie rządzenie w jeden dzień jest ogłaszane,że PO chce postawić panów Kaczyńskiego i Ziobrę przed Trybunał Konstytucyjny, a następnego ,że PO jeszcze nie podjęła decyzji . Jeżeli panu zależy na swoim wizerunku to niech pan zacznie wymagać rzetelności od swoich pracowników , bo na razie to świeci pan oczami przed narodem , a oni chowają się za pana osobą.A wszyscy wiemy jak się zrobi gorąco to to ci sami ludzie których pan dzisiaj tak zażarcie broni będą w popłoch uciekać, a jak im się uda to z miłą chęcią pana utopią i zwalą całą winę na pana osobę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.