Facebook Google+ Twitter

Nie zapalisz e-papierosa w warszawskim autobusie? Radni chcą zakazu

Już niedługo, prawdopodobnie w ramach nowego regulaminu, używanie e-papierosów w komunikacji miejskiej w Warszawie będzie zabronione. Ma być to jeden z nowych przepisów, który chcą wprowadzić radni.

 / Fot. Horsten, Creative CommonsJak podaje "Rzeczpospolita", warszawscy radni planują zmianę regulaminu przewozów środkami komunikacji miejskiej. Zmiany mają dotyczyć technicznych rozwiązań, ale nie tylko. Jednym z nowych przepisów, dość zaskakującym, ma być zakaz palenia e-papierosów w środkach komunikacji miejskiej i na przystankach.

Informację potwierdza rzecznik stołecznego Zarządu Transportu Miejskiego. "Opary wydychane przez palaczy e-papierosów zawierają śladowe ilości nikotyny. Czasem mają też specyficzny zapach, który drażni osoby znajdujące się w pobliżu. Dostajemy wiele skarg od osób, które twierdzą, że współpasażerowie z elektronicznymi papierosami po prostu im przeszkadzają" - tłumaczy.

Stołeczni radni, zaznaczają, że kierowca, który widzi palacza, powinien zwrócić mu uwagę. Jednak kierowcy siedzącemu w swojej szoferce trudno nieraz dostrzec takie sytuacje.

Przepis jeszcze nie wszedł w życie, a internauci już dzielą się swoimi ironicznymi komentarzami na ten temat.
"To są jakieś jaja. Nie jeżdżę miejską komunikacja ale pewnie bym i tak w niej nie paliła nawet "elektronika". Natomiast argument, że opary wydychane przez palaczy zawierają śladowe ilości nikotyny to demagogia. Idąc tym tropem należy w zasadzie zakazać jazdy palaczom, bo niepalącym cuchną. Następni w kolejce do selekcji niedomyci, bo też wydzielają odór" - pisze inka1 na niezalezna.pl.

W większości polskich miast, używanie e-papierosów w miejscach publicznych jest dozwolone. Zakaz obowiązuje w Poznaniu.

E-papieros to urządzenie, które można nabyć w dwóch formach: przypominającej tradycyjne papierosy albo długopis. E-papieros jest urządzeniem wielokrotnego użytku i wymaga z tego względu obsługi. Przy codziennym korzystaniu, konieczne jest doładowywanie akumulatora oraz regularne dolewanie płynu do kartridża. Płyny, które wlewa się do środka, mają różne smaki, np. tytoniowe, ziołowe, owocowe, czekoladowe, kawowe lub o smaku coca coli.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o e-papierosie wpadnij na forum drip.cba.pl
www.drip.cba.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.