Facebook Google+ Twitter

Nie zapłacił za hotel. Pieniądze wydał na pobyt z dziewczyną

Chciał zaimponować poznanej dziewczynie. Spędził z nią 9 dni w hotelu. Potem potajemnie opuścił pokój. 28-latkowi grozi teraz 8 lat więzienia.


Mężczyzna poznał dziewczynę w okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 2011 r. Pragnąc zaimponować kobiecie – umówił się, że spędzą ze sobą kilka dni. Przyjechali wspólnie do hotelu w Szprotawie (Lubuskie) w dniu 26 grudnia.
- A tam wprowadził w błąd pracowników hotelu co do zamiaru uiszczenia zapłaty za wynajem pokoju – poinformowano W24 w Prokuraturze Rejonowej w Żaganiu. - Tym samym doprowadził ich do niekorzystnego rozporządzenie mieniem przez nieuiszczenie opłaty za wykonaną usługę hotelową o łącznej kwocie 900 zł.
Ale dla zapewnienia pracowników o swoich dobrych intencjach i woli zapłacenia za pokój, mężczyzna pozostawił w recepcji hotelu swój dowód osobisty.
Mężczyzna, pochodzący z jednej z podszprotawskich wiosek, przedłużał pokój hotelowy tak przez 9 dób, a następnie w dniu 4 stycznia 2012 r. bez informowania pracowników hotelu, spakował swoje rzeczy i opuścił hotel bez uiszczenia opłaty za wynajmowany pokój.
Został obecnie zatrzymany.
Przesłuchany w charakterze oskarżonego, mężczyzna wyjaśnił, że poznał ładną kobietę, chciał jej zaimponować, wynajął więc pokój w hotelu, a wszystkie pieniądze, które posiadał wydał przebywając wspólnie z nią.
Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował już do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie.
Oskarżony, nie zaprzeczając faktom, złożył jednocześnie wniosek o dobrowolne poddanie się karze.
Jeżeli sąd nie przychyli się do tego wniosku, to oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy
do 8 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.