Facebook Google+ Twitter

Nie zapominajcie nazwisk

Zatrzymanie Janusza Kaczmarka to dowód, w jakim naprawdę żyjemy kraju. I wszyscy musimy wyciągać z tego wnioski. Dlatego uzupełniam pewną listę...

Mam swoją listę - zapisuję na niej nazwiska ludzi, których postępowanie mnie zbulwersowało. Nie piszę o ludziach zatrzymywanych, skazywanych, bohaterów policyjnych opowieści. Mam swoją własną listę ludzi, którzy choć działają absolutnie legalnie (lub ci najwyżej na wpół legalnie), robią rzeczy których przyzwoitemu człowiekowi robić nie wypada. Albo rzeczy po prostu głupie, a nawet żenujące, czy śmieszne. Kogo mam na owej czarnej liście? Np. plejadę "konserwatywnych" polityków, którzy współrządzili z Lepperem. Prezesów państwowych (czy szerzej: publicznych) agend, agencji którzy otrzymywali liczone w dziesiątkach tysięcy (lub więcej) odprawy po np. 7 dniach pracy. Ministrów, którzy zamawiali na koszt urzędu wizażystki. Nawet jeśli potem musieli za ich usługi zwracać środki z własnej kieszeni. I wielu, wielu innych.

Teraz lista gwałtownie puchnie. Jest już na niej funkcjonariusz służb specjalnych, który na konferencji prasowej dziękuje Bogu za poznanie najważniejszych polityków PiS. Bo Bogu dziękować wypada w ciszy modlitwy, a nie w świetle reflektorów. Ta druga sytuacja od razu budzi we mnie nieufność.

Dziś lista zapewne spuchnie jeszcze bardziej. Chcę posłuchać prokuratorów i funkcjonariuszy, którzy opowiedzą, jakie fundamentalne grzech popełnił Janusz Kaczmarek. Jak będę - bo zakładam że będą - kryć pod słowotokiem polityczność całej akcji. Jak wytłumaczą, zatrzymywanie bladym świtem ludzi, którzy są skrajnie niewygodni dla władzy. Potem będę czytał i ustalał kto, jak i dlaczego wystąpił i ew. kto zastosował areszt w tej sprawie. Bo władza może mieć swoje patenty na politykę. Ale przyzwoici ludzie - urzędnicy, funkcjonariusze i wszyscy inni - muszą tym pomysłom stawiać tamę. Nawet jeśli jest to trudne. Nawet jeśli jest to niewygodne.

Robię listę ludzi działających legalnie. Na moją listę trafia wiele osób. Bo przyzwoitość w życiu to coś więcej niż tylko przestrzeganie prawa i słuchanie przełożonych.

A to, jak tą listę nazywam, to tylko moja sprawa. Ale zapewniam Was, że taka lista się przydaje. Bo po zmianie rządu dzisiejsi nadgorliwcy, będą odrabiać straty. A ja się będę śmiał. Do czego i Was namawiam, z nadzieją, że będziemy do tego mieli okazję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

proponuje włożyć do szafy... będzie jak z Lesiakiem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.08.2007 21:42

Z chaotycznego postępowania działaczy opozycji wnoszę, że nie ma innej możliwości

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.08.2007 17:12

A szczerze mówiąc bulwersuje to , że niektórzy dziwią się postępowaniem aktualnie rządzących.Przecież znając ich" profile psychologiczne" było oczywiste, że do tego dojdzie.
Moje proroctwo na kolejne wybory: Wygra PiS

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.08.2007 16:00

Proponuję trochę lodu na gorący łeb szlachecki. Wiem, że trochę zelżało, ale od czasu do czasu skwar przypieka. Szczególnie w witrynie obywatelskiej przyda się nieco mniej zacietrzewienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli ta listy opierają się na doniesieniach prasowych to musisz uważać, żeby kogoś nie skrzywdzić a z drugiej strony pewne posoby z "listy legalistów" mogą przenieść się na tą drugą. Co do p. Kaczmarka to czekam na proces i to kiedy on się rozpocznie będzie świadczyć o intencjach p. min Ziobry. Bo znam przypadek kiedy za rządów SLD zatrzymano pewnego pana, który sprzedał kilka okrętów do Libii. Został on zatrzymany i bez procesu siedział przynajmniej dwa lata. Kto wie może nadal siedzi. Nieoficjalnie wiadomo, że nie podzielił się bakszyszem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.08.2007 11:08

Bardzo dobry pomysł. Proponuję tę listę upublicznić. Możnaby nawet zrobić z tego serwis internetowy :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.