Facebook Google+ Twitter

Nie zapominajmy o ptakach

Jeżeli zostanie ci trochę chleba, nie wyrzucaj go na śmietnik. Podziel go na dość drobne kawałki i wyrzuć przez okno na dwór. Nie minie moment jak zlecą się ptaki różnego gatunku. Zjedzą chleb do ostatniego kawałeczka.

Zdjęcie: Nie dokarmiam ptaków w ciepłe miesiące, ale zimą zawsze to robię. Ptaki wiedzą gdzie przylecieć. Fot. Mirek Suchodolski
Nie dokarmiam ptaków w ciepłe miesiące, ale zimą zawsze to robię. Ptaki wiedzą gdzie przylecieć. Fot. Mirek Suchodolski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja zawsze wieszam słoninkę dla sikorek :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na razie dostałem dwa komentarze, ale śpieszę z odpowiedzią. Jestem niepełnosprawny i nie mam możliwości, wyjść i dokarmiać ptaki z ręki. Chleba nie zostaje aż tak wiele, żebym brudził podwórze, a ptaki w moment wyjedzą wszystko do ostatniego kawałeczka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tiaaak... Pan Mirek chyba jednak się przejęzyczył. U nas administracja osiedla wręcz zabrania karmienia ptaków takim sposobem. Prawdziwy miłośnik ptaków zada sobie trud by pokrojonych chleb wynieść na dwór i wysypać do w odpowiednim miejscu. Ptaki i tak pokarm znajdą. Acha! Chleba przed podaniem ptakom nie można moczyć. Przy takich mrozach zamarza na kość i żaden z niego pożytek dla ptactwa. Co do wywalania przez okno - ludzie różnych rzeczy pozbywają się tym sposobem i bywa tak, że owe resztki z "pańskiego stołu" lądują na głowach przechodniów. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to mi się nie podoba " - chleb -wyrzuć przez okno na dwór". Mimo, ze to w czynie chwalebnym, bo dla ptaszków, to proponuję zejść i położyć go na ziemi ptakom, karmin nim gdy ptaki sie zgromadzą, a nie nim rzucać(szacunek dla chleba). Pewnie, to tylko pana niefortunne wyrażenie...
Poza tym miło, że pan pamięta o ptakach i je dożywia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.