Facebook Google+ Twitter

Nie zapominamy o piórach. Przedmajówkowe upierzenia

Coraz więcej zarejestrowanych internautów w gazecie Wiadomości24.pl może pochwalić się "upierzeniem". Redakcja - choć obraduje w skromnym składzie - postanowiła przyjrzeć się dziennikarskim poczynaniom w ostatnich 2 tygodniach. Okazało się, że pióra czas przyznać...

Błyskawicznie zdobył popularność innych Autorów Marek Ciesielczyk. Jak pisze o sobie w profilu: dr politologii Uniwersytet w Monachium, profesor politologii University of Illinois w Chicago, radny w Tarnowie przez 3 kadencje - zawsze bezpartyjny. A co ważne interesuje go nie tylko polityka, dostrzega różne zjawiska w Tarnowie. Witamy w gronie "jednopiórkowców".

Tekst "Panowie ze Świętego Stacha" zaczyna się tak: - Ej, a ty prasujesz swoje dresy? - pyta dresiarz dresiarza w filmie “Wożonko”. - No co ty! A w czym bym wtedy chodził?! - oburza się ten drugi. To Miłka Wojtkowiak, która dowiodła nim, że potrafi napisać nie tylko recenzję z filmu.

Uaktywnił się kolejny autor z Wrocławia, czyli Piotr Raszewski. Muzyka rockowa to dziedzina w której Piotr ma wiele do powiedzenia. Liczymy na więcej!

Sportowe doniesienia z "branży" sportów motorowych to domena Jacka Filipka. Fotografował również ostatnie marsze w Krakowie. Na przyszłość Jacku - i to apel do wszystkich Autorów - warto nadawać materiał natychmiast po
wydarzeniu. Niestety, internet to medium gdzie upływ czasu sprawia, iż najciekawszy materiał traktowany jest jako stary...

Spostrzegawczość to jedna z najważniejszych cech dziennikarza. Tomasz Źółciak. Maszerując przez pl. Piłsudskiego w Warszawie dostrzegł, że przed Grobem Nieznanego Żołnierza trwają uroczystości upamiętniające śmierć australijskich żołnierzy m.in. na Półwyspie Gallipoli w 1915 roku. Wyjął aparat i fotografował.

- Zarzuca się nam, że nie mamy ideałów, a chyba należałoby pochwalić za trzeźwe podejście do rzeczywistości - pisze w jednym ze swoich tekstów Ilona Sokołowska z Koszalina. Ilona dołącza do grona Autorów z pierwszym piórem za sprawą tekstów podejmujących tematy z różnych dziedzin życia.

Krótko, na temat i rzeczowo - oto doniesienia piszącej z Sopotu Anny. Anna Dryja pisała i o wizycie Tomasza Lisa w Trójmieście, i o dostawach paliwa lotniczego na gdańskim lotnisku Rembiechowo. Ostatnio o remoncie tunelu pod ulicą Grunwaldzką, ważnego dla układu komunikacyjnego miejsca w Trójmieście.

Po śmierci Borysa Jelcyna Piotr Wdowiak błyskawicznie zareagował na naszego e-maila i napisał komentarz. Chciałoby się jednak powiedzieć: - Pisz częściej Piotrze.

Drugie pióraPatryk Szczerba to dziennikarz obywatelski zasilające sporo już grono korespondentów z Trójmiasta. Patryk od początku nie ogranicza się do jednej dziedziny, choć najwięcej jego tekstów dotyczy literatury i spraw z nią związanych.

Kolejny kandydat, ale na drugie pióro to Tomasz Kotliński potrafi dostrzec ciekawy temat nawet w małym miasteczku. Izbica Kujawska ma swojego korespondenta. Ostatnio Tomek chce zainteresować lokalne władze losem luterańskiego cmentarza. Trzymamy kciuki - i obiecujemy pomoc - w załatwieniu tej sprawy.

Dziennikarstwo obywatelskie to - moim zdaniem - zajmowanie się swoim otoczeniem, dostrzeganie zjawisk w swoim mieście. I tak działa Paweł Wężyk, który po prostu temat widzi i w wyścigu kolarskim przejeżdżającym przez Zgierz, i w występach przedszkolaków. Pawle - drugie pióro.

***

Na koniec przypominam, że jesteśmy miejscem gdzie najważniejsze pozostają informacje. W końcu nazywamy się Wiadomości24.pl. Niestety dla niektórych, ale kolejne stopnie "wtajemniczenia dziennikarskiego" przyznajemy głównie za teksty, zdjęcia, nagrania audio i wideo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Gratulejszyn! Zafundujecie mi cyfrówę :P :D:D:D:D?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielkie dzięki, i gratuluję wszystkim nowym i starym "upierzeńcom"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.