Facebook Google+ Twitter

Nie zawsze UFO to UFO

Ludzie z całej Polski masowo przesyłają do mnie wykonane przez siebie zdjęcia z „kosmicznymi” obiektami, których w momencie wykonywania fotografii nie widzieli.

Zaskoczeni i zaintrygowani pytają: skąd wziął się na zdjęciu ów tajemniczy, kulisty lub dyskowaty kształt? To na pewno UFO! – mówią z wielkim przekonaniem niektórzy, co najgorliwsi, entuzjaści zagadnienia.

Niestety, w wielu przypadkach z UFO to nie ma nic wspólnego, a wyjaśnienia obecności „pojazdów” na zdjęciach bywają często banalne.

UFO tu, UFO tam, ale czy na pewno?
Posłużę się pierwszym z brzegu przypadkiem. Jakiś czas temu z redakcji tygodnika „Gwiazdy Mówią”, z którym od lat ściśle współpracuję otrzymałem zdjęcie wykonane przez pana Artura S., z prośbą o opinię. Na fotografii widniał wielki, zagadkowo wyglądający obiekt unoszący się nas stacją benzynową. Autor był zaintrygowany tym, co udało mu się przez przypadek sfotografować. - Może to helikopter, a może UFO? – sugerował.

 / Fot. Artur Sz.Niestety na zdjęciu widzimy jedynie... owada, który przeleciał blisko obiektu aparatu. Stąd brak ostrości. Owad znajdował się blisko obiektywu aparatu dlatego jest zamazany i wygląda jak tajemnicza „plama”. W taki prosty sposób można wyjaśnić wiele fotografii z „czymś”, co na pierwszy rzut oka wygląda bardzo niezwykle.

Ktoś zapyta, skąd u mnie nagle tyle sceptycyzmu? Jestem tylko obiektywny, a zjawisko UFO to bardzo trudne i skomplikowane zagadnienie, trzeba uważnie i umiejętnie oddzielać fakty od mitów i zajmować się tylko najbardziej przekonującymi przypadkami, a – żeby była jasność – takie oczywiście są i jest ich wcale nie mało. UFO istnieje i nie mam, co do tego żadnych wątpliwości, to jest po prostu fakt. Są autentyczne zdjęcia tych obiektów, filmy i setki dziesiątki tysięcy relacji. Jestem przekonany, że nadejdzie taki moment, kiedy każdy z nas to sobie uświadomi.

Niestety, z fenomenem UFO wiąże się również masa dezinformacji i zamętu. Jest to m.in. związane ze zdjęciami „obiektów”. Po to właśnie napisałem ten tekst, aby zwrócić na to uwagę. Nie na każdym „dziwnym” zdjęciu musi być od razu latający spodek, pamiętajmy o tym. UFO jest faktem, ale musimy się ustrzec przed szukaniem tego zjawiska na siłę i dopatrywaniem się wszędzie jego obecności. Nie możemy tworzyć mitów, nie tędy droga do prawdy o tym zjawisku, a prawda przecież jest czasami jeszcze bardziej niesamowita niż najśmielsze fantazje.

Enigma nadchodzi...

Na zakończenie chciałbym poinformować, iż niebawem w internecie można będzie obejrzeć cykl krótkich reportaży noszący wymowny tytuł „Enigma”. Cykl poświęcony będzie oczywiście niewyjaśnionym zjawiskom. Realizujemy go razem z portalem wp.pl, a konkretniej z WPtv, czyli telewizją internetową serwisu (otrzymałem propozycję ścisłej współpracy. Jestem odpowiedzialny za tematy i gości).

Pierwszy odcinek dostępny będzie już 15 lipca na głównej stronie wp.pl. Poruszymy w nim temat kalendarza Majów i roku 2012.

Oczywiście, jak zwykle czekam na Wasze niezwykłe zdjęcia i relacje z wakacyjnych wojaży i nie tylko.

Możecie się ze mną kontaktować za pośrednictwem portalu NPN.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Magiczne kręgi"? Napisz proszę precyzyjniej o jakie kręgi chodzi :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry temat:) Dużo kontrowersji i dużo blefu się tu kręci.Ciekwa jestem czy wyjasniła się sprawa z magicznymi kręgami? Głośna sprawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.07.2008 23:18

"UFO istnieje i nie mam, co do tego żadnych wątpliwości, to jest po prostu fakt, są autentyczne zdjęcia tych obiektów, filmy i setki dziesiątki tysięcy relacji."

Pieeeekne zdanie.

"Jestem przekonany, że nadjedzie taki moment [...]"

Zdaje sie, ze juz nadjechal ten moment, bo mamy artykul, niczym srodtytulowa - Enigma. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.07.2008 23:13

Autor ma racje! Cytuje: "trzeba uważnie i umiejętnie oddzielać fakty od mity" :)))

Kali wiedziec, Kali pisac :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.07.2008 20:00

właśnie jak to wytłumaczyć ? (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.07.2008 19:52

Minus zostal, a gdzie jest komentarz do niego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tekst został już uzupełniony i poprawiony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.