Facebook Google+ Twitter

Nie zdążą z budową autostrady A4 przed Euro. Powód? Ochrona żab

Drogowcy nie zdążą z budową autostrady A4 na Euro 2012. Trasa na odcinku od Rzeszowa do granicy państwa będzie oddana dopiero pod koniec 2012 roku.

Niestety drogowcy nie zdążą z budową autostrady na Euro 2012. / Fot. Fot. Harvard, Creative Commons 3.0 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:A4_20080831_031.jpg&filetimestamp=20080904205133Jak twierdzi dyrektor rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Wiesław Kaczor, niestety nie uda się także uzyskać przejezdności na tym odcinku podczas Euro 2012. Budowlańcy robią co mogą, ale na Euro na pewno nie pojedziemy odcinkiem od Rzeszowa do Jarosławia.

Co spowodowało opóźnienie? Przyczyna jest prosta. Jest nią konieczność ochrony jednego z gatunku żab. Kaczor zaznaczył, że do niedotrzymania terminu przyczynia się także niedostateczna mobilizacja wykonawcy.

Czytaj też: Poślizg z wprowadzeniem opłat na autostradzie A2

Łączna długość autostrady wyniesie ok. 670 km. / Fot. reative Commons 3.0 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:NowaMapaA4.svg&filetimestamp=20110226092820Na pocieszenie zostaje wiadomość, że prace na odcinku na zachód od Rzeszowa powinny zakończyć się w połowie przyszłego roku.

Autostrada A4 to najdłuższa polska autostrada. Przebiegać będzie od przejścia granicznego z Niemcami w Jędrzychowicach k. Zgorzelca przez m.in. Wrocław, Kraków, Katowice, Rzeszów do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej.

Weź udział w akcji
Chcemy Taniego Paliwa - podpisz petycję do rządu

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie no sorki... Wykonawca nagle zauważył, że żaby istnieją? Nie wiedział o tym od początku budowy? Wina całkowicie leży po jego stronie, a nie biednych żab.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.