Facebook Google+ Twitter

Nie zepsujcie tego!

Reprezentacja Polski w piłce nożnej w końcu zaczęła grać na dobrym poziomie. Przez nieodpowiedzialne zachowanie władz w naszym kraju, bardzo szybko możemy stracić drużynę narodową, z której jesteśmy dzisiaj tak bardzo dumni. I co wtedy?

Jako kibic sportowy w ostatnich tygodniach jestem poddawany huśtawce nastrojów. Oczywiście w nastrój bardzo dobry wprawił mnie występ na siatkarskim Mundialu naszych "sreberek". Jednak po powrocie siatkarskich bohaterów narodowych i opadnięciu emocji zaczełem zastanawiać się nad sytuacja polskigo futbolu...

Niestety nie jest ona zbyt dobra. Drużyny klubowe od kilku lat nie grają na dobrym europejskim poziomie. Co roku żywimy jakieś nadzieje, że może tym razem któryś z naszych klubów wejdzie do elitarnej LM. Niestety nic bardziej mylnego. Co roku polskie drużyny klubowe dostają surowe lekcje od zachodnich i co bardziej smutne, również wschodnich sąsiadów. Co w takich chwilach zostaje nam - futbolowym sympatykom? Do niedawna nie mieliśmy żadnej "jasnej" gwiazdy na polskim futbolowym niebie. Jednak dzisiaj możemy poszczycić się reprezentacją, która potrafi nawiązać walkę z silnymi reprezentacjami europejskimi. Oprócz korzystnych wyników z Portugalią i Belgią bardziej cieszy nowoczesny i efektowny styl gry naszych piłkarzy. Do pozytywnych aspektów pracy Beenhakera można również zaliczyć wykreowanie nowych gwiazd reprezentacji. "Latajacy Holender" nie opiera się tylko na starych, gasnących już "wyjadaczach", ale szuka swojego stylu, który nam - fanom polskiej kadry bardzo odpowiada.

Jednak w chwili kiedy wreszcie jesteśmy dumni z naszych piłkarzy, możemy to wszystko stracić. Dlaczego? Wszystko przez nieodpowiedzialne zachowanie polskiego rządu, który naraża nas na sankcje światowej federacji - FIFA. Niestety jak już zdąrzyliśmy przywyknąć w naszym kraju różnym panom na wysokich stołkach bardzo trudno jest się dogadać. I tak pan Listkiewicz nie potrafi przekonać pana Lipca, że komisarz w PZPN wcale nie jest konieczny. Efekt? FIFA grozi, że wykluczy reprezentacje jak i kluby (Wisła jakimś cudem ma szanse na awans do dalszej fazy Pucharu UEFA) z rozgrywek światowych i europejskich. W praktyce wyglądać to będzie tak, że reprezentacja nie zagra w ME, jeśli do nich awansuje, a kluby będą mogły rywalizować tylko na krajowym podwórku. Czyli nasz futbol w momencie, gdy zrobił jeden krok do przodu, nagle zrobi trzy do tyłu.

Czy jeśli FIFA wprowadzi w życie swoje groźby to polska piłka będzie w stanie się podnieść? Czy warto ryzykować utratę szansy organizowania ME 2012? Widocznie niestety warto...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Piszesz o naszej reprezentacji narodowej daj spokój czlowieku szkoda czasu oni są szkoda słów....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.