Facebook Google+ Twitter

Nie zgadzam się! Nie przenoście nam Polonii do III ligi

Polonia Warszawa. Duma Stolicy. KSP. Niegdyś wielki i pierwszy, powojenny klub, który wywalczył mistrzostwo Polski, dziś stanął nad przepaścią. W jej czeluść pchnął ją piłkarski laik z Katowic, Ireneusz Król.

 / Fot. Enejsi/CC 3.0,2.5,2.0Ci, którym historia klubu nie jest obca wiedzą, jak wiele musiał on przejść, by przetrwać tyle lat. Aż do dziś. Początki bowiem sięgają 1911 roku, kiedy to w okresie zaboru rosyjskiego nadano mu nazwę „Polonia”, co niewątpliwie stanowiło w tamtym niełatwym dla Polski okresie, wyjątkowy akt patriotyzmu. Za początek klubu uznaje się jednak rok 1912 r. Został on założony przez pierwszych zawodników Polonii (m.in. Jana Gebethnera i Janusza Mücka). Ale ja nie o historii, ale o czym innym.

Nie jestem z Warszawy. Nie. Jestem właśnie stąd. Z Katowic. Urodziłam się tutaj i mieszkałam do 22 roku życia, do momentu, kiedy postanowiłam przeprowadzić się do stolicy. Jak milion innych „słoików”. Warszawa ma dla mnie szczególne znaczenie: miasto to kocha się albo się go nienawidzi. Ja Warszawę pokochałam, o Polonii nie wspomnę. To moja jedyna, prawdziwa, piłkarska miłość.

I dlatego nie zgadzam się na całą tę tanią szopkę z udziałem czy to dyletantów znad Wisły czy też laików znad Rawy.

Nie zgadzam się na zniknięcie klubu z piłkarskiej mapy Polski czy też jego spadek do III lub IV ligi. Nie zgadzam się na odarcie stolicy z elitarnej drużyny, mającej swoje korzenie głęboko w historii, dla wielu symbolu Warszawy.

Nie zgadzam się na zabranie kibicom ich stołecznego drugiego domu, do którego tak chętnie podczas spotkań meczowych zaglądali.

Nie zgadzam się na zmarnotrawienie dotychczasowego dorobku klubu, który dzięki oddanym mu ludziom przetrwał najcięższe czasy (żeby była jasność, mam tu na myśli ludzi naprawdę związanych z KSP, a nie tych, którzy w klubie na zasadzie wiadomych mi znajomości zasiadali).

Nie zgadzam się na to, by Miasto Stołeczne Warszawa bezwolnie przyglądało się nieugiętej walce kibiców i stowarzyszenia, bez wyraźniej swojej reakcji i chęci pomocy.

Nie zgadzam się na kolosalne zadłużenie klubu, którego dzięki panu Królowi nie można aktualnie spłacić.

Nie zgadzam się na niepłacenie piłkarzom ich ciężko zarobionych pieniędzy. Z każdego kontraktu należy się wywiązywać.

Nie zgadzam się na przeniesienie klubu gdziekolwiek indziej. Nawet do Paryża.

Nie zgadzam się na to, by Legia nie miała z kim przegrywać derbów Stolicy.

Nie zgadzam się mieszkać w Warszawie, gdy nie będzie w niej Polonii!

Przepraszam... Polonia będzie ZAWSZE.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dodam, ze aktualnie KSP znajduje sie na 5 miejscu w tabeli i założe sie, ze gdyby nie klubowa trudna, od kilku miesięcy sytuacja, mogliby nawet wywalczyć mistrzostwo polski lub przynajmniej miec wicemistrzostwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Owszem - wykupiła, ale przez wiele lat utrzymywała sie w Ekstraklasie co świadczy o dość wysokim poziomie gry. Polonia nie znika- zgadzam sie. Ale w ten sposob nie postępuje sie po prostu: pan wielceszanowny Krol oszukał klub, piłkarzy, kibiców. Nie moze miec to miec miejsca i nie mozna na to przyzwalac. Przez te wybryki klub spada do 3 albo i nawet do 4 ligi. Od stu lat nie grał tak nisko. Co do wymagań sytuacja KSP jest o wiele poważniejsza choćby np ze względu na grunty, ktore nie należą do klubu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Nie zgadzam się na przeniesienie klubu gdziekolwiek indziej. Nawet do Paryża." - ja tylko przypomnę, że obecna Polonia Warszawa występuje w najwyższej lidze tylko dlatego, że wykupiła Groclin Grodzisk Wielkopolski. O żadnym awansie sportowym nie ma tutaj mowy. Można powiedzieć, że oliwa zawsze sprawiedliwa - nie było sportowego awansu, więc czy można się tak oburzać degradacją?
Co ma tradycja i historia do obecnej sytuacji? Ich nikt Polonii nie może zabrać, ale nie można trzymać klubu w Ekstraklasie tylko dlatego, że jest zasłużony. Nie wyrabiają, trudno, wymagania są takie same dla wszystkich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.