Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10955 miejsce

"Nie znam się na show-biznesie" - wywiad z Julią Kamińską

Z wykształcenia germanistka, z zawodu aktorka. Zasłynęła rolą w "Brzyduli", wygrała "Taniec z gwiazdami". Niedawno zagrała w filmie "Swing", często występuje w teatrze. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Julia Kamińska.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Julia Kamińska / Fot. Monika StawskaJuż od dziecka garnęła się do występowania przed publicznością - pierwsza zgłasza się do recytowania wierszy i grania w szkolnych przedstawieniach. Jeden z nauczycieli dostrzegł w niej potencjał i zachęcił ją, by zapisała się na zajęcia do Teatru Edukacyjnego "Wybrzeżak". Od razu jej się tam spodobało i została w nim na kilka lat, co zaowocowało wieloma ciekawymi rolami.

Jednak po maturze zdecydowała się na studiowanie germanistyki, a nie aktorstwa. "Chciałam zdawać do szkoły teatralnej, ale bałam się, że się ośmieszę i nie dostanę" - wspomina Julia Kamińska. Za namową rodziców wybrała więc te studia, które miały jej dać pewną pracę w przyszłości. Okazało się jednak, że ostatecznie nie została nauczycielką języka niemieckiego czy tłumaczem, ale właśnie aktorką. Mimo że nie ukończyła szkoły teatralnej, od kilku lat bardzo dobrze sobie radzi w aktorskim świecie. "Nikt nie zarzucił mi wprost, że nie mam dyplomu, ale dochodziły mnie słuchy, że ktoś nie chciał zagrać w spektaklu, dlatego że ja byłam już w obsadzie" - wyznaje Julia Kamińska.

Aktorka Julia Kamińska gościła w redakcji W24 / Fot. Monika StawskaPrzełomem w jej karierze była główna rola w serialu "Brzydula". Jednak, jak podkreśla aktorka, popularność, którą dała jej ta produkcja była trochę bombą z opóźnionym zapłonem, gdyż przez to, że w serialu była bardzo ucharakteryzowana, przez długi czas na ulicach nikt jej nie rozpoznawał. "Później bywało już to męczące - dziwnie się czułam, gdy jadąc tramwajem, musiałam naciągać czapkę na głowę" - podkreśla Julia Kamińska. Duże uznanie widzów zyskała też swoim udziałem w "Tańcu z gwiazdami", który zresztą wygrała, tańcząc w parze z Rafałem Maserakiem. "To była niesamowita przygoda i mam z nią związane zarówno fajne, jak i niefajne wspomnienia" - wspomina aktorka. Mimo wszystko jednak stara się mieć zdrowe podejście do show-biznesu i podchodzić do tego świata z dużym dystansem.

U szczytu swojej popularności podjęła dość ryzykowną decyzję i wróciła do Gdańska, by tam kontynuować studia. "Trochę przestraszyłam się tego, co działo się wówczas wokół mnie, bo kompletnie nie byłam na to gotowa" - przyznaje Julia Kamińska. Jednak później zdecydowała się na powrót do Warszawy i dalszy rozwój aktorski. Zagrała w serialu "Reguły gry", występuje też na deskach stołecznych teatrów - Teatru Komedia i Teatru Capitol, pracuje w dubbingu, a niedawno mogliśmy ją oglądać na dużym ekranie w filmie "Swing. Obecnie również trwają też prace nad serialem "Danie dnia" z udziałem aktorki, nagrano już odcinki pilotażowe, ale na razie wszystko owiane jest tajemnicą.

Obejrzyj cały wywiad z Julią Kamińską:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.