Facebook Google+ Twitter

Nie znasz języka? Ominie cię wysoki zasiłek!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-10-09 19:10

Przedsiębiorczy i operatywni Polacy, którzy zarejestrowali się za granicą jako bezrobotni, mają prawo do pobierania zasiłku dla bezrobotnych w Polsce.

Zasiłki w Polsce wynoszą 460 do 690 zł brutto, ale nie wszyscy wiedzą, że istnieje możliwość otrzymania tzw. "kuroniówki", przyprawiającej o zawrót głowy i oscylującej w granicach 2 do 7 tys. złotych (netto). Zasiłek taki można pobierać tylko przez trzy miesiące, ale któremu z bezrobotnych to by się nie opłacało? Kwota takiego zasiłku uzależniona jest od kilku czynników, a są nimi: prawa kraju, w którym się pracowało, wiek bezrobotnego, staż pracy, to czy wcześniej otrzymywał zasiłek i oczywiście kursu złotego.

Chcąc otrzymywać zasiłek w Polsce należy wcześniej zarejestrować się w urzędzie pracy kraju, w którym się pracowało. Trzeba tam zadeklarować, że będzie poszukiwało się pracy w innym kraju unijnym. Następnym krokiem jest uzyskanie dokumentu E303, który daje prawo do świadczenia. Po przybyciu do Polski dana osoba, posiadając wszystkie niezbędne dokumenty, rejestruje się w urzędzie pracy jako poszukujący pracy i po załatwieniu formalności przez trzy miesiące pobiera wcale nie mały zasiłek. Na wysokość pobieranej kwoty zasiłku nie uskarżają się w szczególności pracownicy z krajów skandynawskich. Zjawisko stałoby się bardziej powszechnym, gdyby nie problemy z przebrnięciem przez barierę językową. Większość osób po powrocie do kraju otrzymuje zwykły zasiłek.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać w każdym urzędzie pracy lub poniżej:
Zasiłek w Polsce
Formularz E303

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

poprostu ciekawe informacje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rafał może pojedziemy razem. Potem napiszemy z tego arta. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

chyba wyjade tylko po to aby dostać ten zasiłek ;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hehe ale bezsens no ale czemu nie skorzystać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.