Facebook Google+ Twitter

Nie życzę sobie

Coroczne pielgrzymki wiernych do Częstochowy są od zawsze w Polsce zjawiskiem normalnym. Wizyta wiernych u Czarnej Madonny daje im możliwość modlitwy w słynnym sanktuarium.

Od kilku lat jednak wizyty szczególnej grupy wiernych na Jasnej Górze zmieniły jakby swój charakter. Prowadzone przez głośnego biznesmena w zakonnej sukni, stały się tłem dla jego przemówień propagandowo-politycznych, z grubsza tylko okraszonych religijną retoryką.
Ostatnie jego występy podbudowane zostały entuzjastycznie reklamą telefonów komórkowych specjalnej radiomaryjnej sieci, wygłoszoną przez samego wodza opozycji, który zaprezentował się znakomicie w roli jarmarcznego krzykacza, zaganiającego przechodniów do straganu z nowym gadżetem.

O ile jednak ta sytuacja i nowa rola pana JK zostały skomentowane i oplotkowane przez wielu - nie znalazłam nic na temat… pewnego słowa, wygłoszonego przez pana Rydzyka. Mam na myśli dziadostwo mianowicie, którym to dziadostwem jest dla pana Rydzyka Polska.

Kraj, w którym żyjemy wszyscy, w którym żyje i rozkwita jak realny socjalizm - pan Rydzyk. Twórca radiostacji, telewizji, szef odwiertów geotermalnych i wyższej uczelni, a przede wszystkim - wielki ratowniczy stoczni, której teraz z pogardą broni przed „jakąś babą z Unii”.
Twardy przeciwnik zjednoczonej Europy i wszystkiego co to zjednoczenie ze sobą niesie. Polską - według pana Rydzyka - powinni rządzić „… ludzie, co kochają Polskę". Wtedy „Polska inaczej by wyglądała, a nie takie dziadostwo”. Koniec cytatów z Rydzyka.

W takim kontekście staje się jasne, że tylko wyznawcy radiomaryjnej sekty i bywalcy anteny "radyja" są ludźmi kochającymi Polskę i godnymi nią rządzić. Cała reszta stanowi to dziadostwo, o którym z taką pogardą wyraża się pan Rydzyk. Ta reszta, na którą z nienawiścią w oku powrzaskują radiomaryjne harpie zgromadzone pod Jasną Górą.

Czytając Studio Opinii zadumałam się srodze nad tygodniowym mottem pana Bratkowskiego, który stwierdza: „To państwo mogłoby i upaść, byleby wódz je zdobył. Nie boi się zejść na dno. Z bratem i Kownackim. NBP też skłamie, a SLD pomoże. Rydzyk? Nie musi Kremla nawet pytać.”

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (30):

Sortuj komentarze:

Co tam taki o.Rydzyk lepszy jest były prezes PZPN ten to dopiero ma machinę władzy nawet premier ani prezydent takiej nie ma.
A ilu wiernych na stadionach?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 20.07.2009 11:00

No kurczę nie dokończyłem jeszcze a coś nacisnałem i paszlo Ma być oczywiscie Prezydenta RP

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 20.07.2009 10:58

JADWIGO
Zamiast 3 cz. komenta będzie polemika do twego artykułu. No bo znów-przydługawy tekst. Jakoś tak ostatnio mam, jak już coś zacznę, to mam problemy z zatrzymaniem się.
Pani Małgorzato
O to jest prawdziwa postawa obywatelska. Widzi Pani zagrożenie i pisze listy do ojca Josepha Tobina. A dla pełni problemu, jakby tak wasalny Rząd chciał podwyższyć podatki, i groziłyby Nam wyższe rachunki za energię a co za tym idzie za towary i usługi - napisze też Pani do kancelarii Sejmu RP, moze do Prezydenta RO, do Premiera rządu
Wszyscy Dziennikarze Obywatelscy W24
Moze tę prawdę już znacie? A mnie ją powiedział 4 letni Kamilek Czy gasisz komórkę jak są grzmoty i błyskawice? No to podczas burzy wyłączę telefon komórkowy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, czy inaczej, media kościelne strasznie zantagonizowały naród. A religia katolicka, z samego założenia, powinna kierować się miłością i do niej dążyć. A tu mamy polski dżihad, (wg. Wikipedii :pojęcie pierwotnie oznaczające dokładanie starań i podejmowanie trudów w celu wzmocnienia wiary i islamu; tu katolicyzmu) a jak wiadomo, najgorsze są walki w imię Boga - czynnik rozumu schodzi na dalszy plan. Ja, w każdym razie, systematycznie pisuję listy-apele do generała Redemptorystów sprzeciwiając się działaniom o. Rydzyka, ale jak na razie, bez odzewu. Jakby co to podaję adres :
Father Joseph Tobin
Superior General
Congregation of the Most Holy Redeemer
Via Merulana, 31
00185 Roma, Italia

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 17.07.2009 13:16

W dzisiejszych czasach Polacy idą na łatwiznę, czynią wbrew swej woli, tylko dlatego, że zachodzi obawa co ludzie powiedzą albo tak wypada, zachowania konformistyczne, moim zdaniem, doprowadziły do takiej sytuacji w naszym społeczeństwie, że kler czuje się upoważniony do ingerencji w prywatne sprawy i światopogląd ludzi, oraz rozbestwia się jeszcze bardziej, wpływając również na władzę, która mu często ustępuje, a nawet okazuje nadgorliwość. Taka właśnie postawa zrodziła Rydzyków, Trwam, Maryja. Artykuł sam w sobie jest doskonały, gdyż odsłania kulisy sprawy do jakich metod potrafią się uciekać ludzie żeby tylko osiągnąć swój cel. Celem Rydzyka było i jest - mieć swoje niezależne media i nie tylko media…. Nie ważne za jaką cenę, ale mieć. Każda ze zmieniających się opcji politycznych, rządzących w tym kraju tak samo zabiega o to, żeby mieć bezpośredni wpływ na media. Jak jest, widzimy doskonale – ciągłe przepychanki itd. Kto ma media ten ma władzę – możliwość manipulowania ludźmi. Wyścig szczurów trwa… Kiedyś kościołowi wystarczało, że ludzie się spowiadali i sypali na tacę. W dzisiejszych czasach ludzkość bardziej oświecona, potrafi złotówkę zważyć zanim ją wyda (nie wszyscy). Mniej chodzą do spowiedzi (ograniczyła się wiedza kleru na temat ludzkich słabości i potrzeb) nie wiadomo jak reagować żeby wpłynąć na nich. Spadły dochody kościoła, więc zaczęto szukać nowych źródeł dopływu gotówki. Długo by wymieniać to, gdzie KK ma swoje udziały z których czerpie zyski i to nie małe. Mają ludzi naprawdę dobrze wykształconych więc nabyta wiedza zaczęła owocować. Za nic mają święte śluby czystości, gdzieś mają opinię – liczy się kasa i władza. KK krytykuje się od 2000 lat i on dalej jest i krytyka nic nowego nie wnosi. Poniżej podaje link do strony w którym jest wzmianka o Stella Maris link

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 16.07.2009 22:10

Slowo komentarza wcześniej napisałem z błędem i wstrząsnęło mną, jak już poszło w eter. brrrr nie było żadnym komentarzem Panie Witoldzie to co Pan napisał jutro na spokojnie przeczytam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 16.07.2009 14:50

Zaraz, zaraz Cytat jest mój a nie RM czy Trwam i gdyby tak niebyło, to bym go wstawił w cudzysłów. To jest chyba proste. Jeśli chodzi o moje słowa to jest mi blizej do literatury, niż do religii. Dobry pomysł muszę sie wybrać kiedyś na takie zgromadzenie i sam się przekonam, czy to nienawistnicy, agresorzy, itd. I może będę piał inaczej. Mój znajomy kolega (jest Arabem) i mi powiedział że moher z arabskiego muchajjar znaczy wyborny, doborowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Każdy prawie tkwi w egzystencji słownej i dopuścić odmienny punkt widzenia to prawie koniec świata dla niego. TY się dziwisz temu, ja nie."
nie wypowiadam się na temat treści objawianej w RM i TVT, ponieważ ich nie znam. Przeraża mnie tylko oddziaływanie tych mediów na większość widzów/słuchaczy. A patrząc na wystąpienia zgromadzeń moherowych, można dostrzec nietolerancję, agresję wobec oponentów, przeświadczenie o nieomylności ojca dyrektora.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 16.07.2009 13:46

No wreszcie rozhowor sie zacznie. A taki byłem samotny. A tu proszę jaki wysyp subiektywnych myśli.
Panie Antoni brrr.brrr. No i zaciął się człowiek podczas golenia. A może to miał być bieżący rok (skrót) Chnotkrunciafok. Może Pan się pomylił. He-he-he. Dobry numer z tym brrrr.
Posłuchaj Mirku za mało za mało miesiąc -to są tak skomplikowane sprawy. Słuchać będę przez rok i nie zidiocieję. PO co mam to robić. Mi się to nie opłaca. Lewactwo mnie nie pokonało, tylko miłość i rozczarowanie może mi zrobić wodę z mózgu. Niech robią. Ja o swoim praniu mózgu napisałem A Ty jestes odważny, bezapelacyjny. Każdy prawie tkwi w egzytencji słownej i dopuścić odmienny punkt widzenia to prawie koniec świata dla niego. TY się dziwisz temu, ja nie. Masz jednak rację -to cholernie utrudnia dyskusję.
SŁAWO
Jak miło Cię zobaczyć znów )O nowy wizerunek
Potrafisz jak mało kto uchwycić sedno

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Przez miesiąc słuchałem Radia i oglądałem Trwam i nie zidiociałem"
może jesteś bardziej odporny na robienie wody z mózgu? A może miesiąc to za mało?
Sądząc po przemianie osób, które są wiernymi słuchaczami/widzami mediów p. Rydzyka, sprawy socjotechniki w tych mediach są na najwyższym poziomie. Nawet osoba, z którą można było podyskutować na tematy przeróżne tematy, teraz nie da dojść do słowa. I oczywiście koronny argument: "bo w RM tak powiedzieli"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.