Facebook Google+ Twitter

Nie żyje aktorka Małgorzata Braunek. Miała 67 lat

Dziś rano po ciężkiej chorobie zmarła aktorka filmowa i teatralna Małgorzata Braunek. Informacja o jej śmierci została podana na jej oficjalnym profilu na Facebooku.

 / Fot. By Sławek (Braunek Małgorzata) [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons"Małgosia odeszła przed chwilą" - taka krótka informacja pojawiła się dziś rano na oficjalnym profilu Małgorzaty Braunek.

Znana aktorka od 2013 roku walczyła ze złośliwym nowotworem. Przeszła trzy operacje i kilka sesji chemioterapii. W ostatnich tygodniach, syn aktorki Xawery Żuławski apelował o wspomożenie jej leczenia w klinice we Frankfurcie.

Na 23 lipca w Teatrze Dramatycznym zaplanowany został pokaz spektaklu "Persona. Marilyn" Krystiana Lupy - całkowity wpływ z biletów miał zostać przeznaczony na leczenie Braunek, a występujący aktorzy zrezygnowali z otrzymania honorarium.

W oświadczeniu przesłanym przez Teatr Dramatyczny bliscy aktorki pisali: "Ona zawsze pomagała nam swoim otwartym sercem, optymizmem, uśmiechem, życzliwością, mądrością; samą swoją obecnością. Każdy z nas jest jej wdzięczny za co innego, ale zawsze coś niezwykle cennego, czym nas obdarowywała" - podaje gazeta.pl.

Małgorzata Braunek urodziła się w 1947 roku w Szamotułach. Studia aktorskie na warszawskiej PWST ukończyła w 1969 roku. Miała na swoim koncie przeszło 30 ról w filmach takich jak: "żywot Mateusza", "Skok", "Trzecia część nocy", "Potop", "Lalka", "Polowanie na muchy". Występowała również na deskach Teatru Narodowego w Warszawie.

W 1978 roku zrezygnowała z aktorstwa, przeszła na buddyzm i zaczęła nauczać zen oraz działać na rzecz praw zwierząt. Do grania powróciła dopiero w 2004 roku rolą w filmie "Tulipany" Jacka Borcucha.

11 kwietnia 2014 roku została odznaczona złotym medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", a także Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia w pracy artystycznej i społecznej oraz za zasługi na rzecz przemian demokratycznych w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pozostały nieśmiertelne kreacje filmowe i piękny drogowskaz, jak żyć [*].

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.