Facebook Google+ Twitter

Nie żyje Andrzej Sobczak - autor tekstu piosenki "Przeżyj to sam"

31 maja po godzinie 19 zmarł Andrzej Sobczak, znany felietonista, autor bajek, audycji radiowych i telewizyjnych, ale przede wszystkim twórca tekstów piosenek. Odszedł w wieku 65 lat po prawie roku zmagań z nowotworem płuc.

To w jego głowie narodziły się teksty takich przebojów jak „Przeżyj to sam”, „Dorosłe dzieci” czy „Daj mi tę noc”, które przyniosły mu największą popularność, chociaż napisał prawie tysiąc innych piosenek, m.in. dla zespołu Turbo, z którym był najbardziej związany.

Stworzył także słowa do hymnu Lecha Poznań śpiewanego do melodii „Yellow Submarine”.
W tym roku w Dzień Dziecka po raz pierwszy posłuchamy hitu Turbo o dorosłych dzieciach bez obecności jego autora.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie miałem szczęścia by osobiście poznać zmarłego. Przeżyj to sam do dziś wywołuje we mnie wielkie emocje. Na potwierdzenie przytaczam fragment mojej książki poświęconej wydarzeniom stanu wojennego. Książka ukazała się w wydawnictwie Radwan.
Wyszedł do czekających podwładnych. Prawą dłonią dał znak podoficerowi dyżurnemu, by ten nie składał meldunku. Wzdłuż szyku udał się do przygotowanego sprzętu, z mapnika wyciągnął przygotowana wcześniej kasetę, ustawił potencjometry w maksymalne możliwe połażenie, nacisnął przycisk startu w magnetofonie. Z głośników popłynęła koncertowa wersja” Przeżyj to sam” Podwładnych zamurowało, już teraz wiedzieli stało się coś ważnego, bardzo ważnego. Trwało to kilka minut. Wyłączył magnetofon, wrócił przed front szyku.
Wymieniłem wydawnictwo tylko dlatego, iż jestem do tego zobowiązany umową.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moj Ulubiony Utwor Opor- stanu wojennego pozostaje Zal i bjada tym ktorzy nie znajac tresci probuja przy Tym utworze potanczyc a niestety i o taki kretynski nowy obyczaj sie natknolem.ZAL! KL

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.