Facebook Google+ Twitter

Nie żyje Bob Hoskins. Wybitny aktor zmarł w wieku 71 lat

Bob Hoskins nie żyje. Znany aktor miał 71 lat, zmarł na zapalenie płuc. "Jesteśmy zdruzgotani utratą ukochanego Boba" - napisała rodzina artysty w oświadczeniu.

CC BY 2.0/http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bob_hoskins_filming_ruby_blue_cropped.jpg / Fot. James Laurence Stewart/Bob Hoskins urodził się 21 października 1942 r. w Bury St. Edmunds w Wielkiej Brytanii. Popularność przyniosła mu rola w hollywoodzkiej produkcji "Kto wrobił królika Rogera?" z 1988 r., ale już wcześniej zdobywał nagrody na festiwalach filmowych (m.in. nagrodę BAFTA i Złotą Palmę za rolę w filmie "Mona Lisa").

Aktor wystąpił w kilkudziesięciu filmach fabularnych, m.in. w takich produkcjach jak "Hook", "Nixon", "Wróg u bram" czy "Zakochany Paryż". Bob Hoskins wyreżyserował też trzy flimy.

"Bob zmarł wczoraj w szpitalu w otoczeniu rodziny, po walce z zapaleniem płuc. Prosimy o uszanowanie naszej prywatności w tym trudnym czasie. I dziękujemy za wsparcie i wyrazy miłości" - informuje rodzina cytowana przez TVN24.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.