Facebook Google+ Twitter

Nie żyje dziennikarz Krzysztof Kozłowski. Miał 82 lata

We wtorek, 26 marca nad ranem, zmarł Krzysztof Kozłowski, dziennikarz związany z "Tygodnikiem Powszechnym", filozof i były minister spraw wewnętrznych w rządzie Tadeusza Mazowieckiego.

Krzysztof Kozłowski / Fot. Mariusz Kubik, CC 3.0Krzysztof Kozłowski urodził się w 1931 roku we wsi Przybysłowice w województwie małopolskim. W 1956 ukończył filozofię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Później na tej samej uczelni wykładał nauki polityczne i obronił doktorat z filozofii. Od 1965 związany był z "Tygodnikiem Powszechnym", w którym do 2007 pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Stał także na czele Fundacji "Tygodnika Powszechnego".

Uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu, a w 1990 został podsekretarzem stanu w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, później został ministrem spraw wewnętrznych, a od 11 maja do 31 sierpnia 1990 pełnił funkcję pierwszego szefa Urzędu Ochrony Państwa. W latach 1989-2001 był senatorem. W 2007 Krzysztof Kozłowski wszedł w skład nowo powołanej rady konsultacyjnej przy ABW. W 2011 odznaczony został Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski.

Krzysztof Kozłowski od kilkunastu tygodni przebywał na oddziale kardiologicznym szpitala uniwersyteckiego w Krakowie. W ostatnich trzech dniach jego stan znacznie pogorszył się. Zmarł 26 marca nad ranem, w wieku 82 lat.

Zarejestruj się i napisz artykuł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zdaje się, że niewiele wiedział o niszczeniu akt MSW ?
Komisja Michnika:
"iż ówczesny wiceminister spraw wewnętrznych Krzysztof Kozłowski poprosił Samsonowicza, żeby wystawił cztery imienne zaproszenia na naradę do MSW dla wybranych osób. I to właśnie zostało wykorzystane do zalegalizowania komisji - wyjaśnia Wyszkowski. - Komisja to był mój pomysł. Dowiedziałem się, że gdzieś pod Konstancinem palone są akta MSW. Sytuacja była delikatna, bo szefem resortu był Czesław Kiszczak. Sprokurowałem więc komisję, która miała sprawdzić, co się dzieje w archiwach. Michnik trafił do niej nie tylko jako przedstawiciel Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego, ale również historyk - tłumaczy prof. Samsonowicz."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.