Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15138 miejsce

Nie żyje Kim Dzong Il, przywódca Korei Północnej. Zobacz film

Północnokoreańskie media poinformowały dziś o śmierci Kim Dzong Ila. Przywódca komunistycznej Korei Północnej zmarł w minioną sobotę podczas podróży pociągiem. Miał 69 lat.

Kim Dzong Il zmarł w minioną sobotę w wieku 69 lat. Władzę nad Koreą Północną sprawował przez 17 lat. / Fot. Viajar24h.com/Flickr.com/You are free: to Share - to copy, distribute and transmit the work; to Remix - to adapt the work; to make commerciZ doniesień północnokoreańskiej Centralnej Agencji Informacyjnej wynika, że przywódca Korei Północnej zmarł 17 grudnia o godz 8.30 (0:30 czasu polskiego). Jak czytamy w komunikacie agencji, Kim Dzong Il zmarł na zawał serca w czasie podróży swoim pancernym pociągiem, w wyniku "wielkiego obciążenia psychicznego i fizycznego".

Czytaj też: Kim Dzong Il - chronologia życia dyktatora


W Korei Północnej ogłoszono 10-dniową żałobę narodową. Państwowy pogrzeb zaplanowano na 28 grudnia. Do tego czasu zwłoki dyktatora zostaną wystawione w Pałacu Pamięci Kumsusan w Phenianie. Na czele komitetu pogrzebowego stanął najmłodszy syn Kim Dzong Ila i jego następca Kim Dzong Un.

Kim Dzong Il rządził Koreą Północną przez 17 lat. Stery nad komunistycznym reżimem przejął w 1994 roku, po śmierci swojego ojca Kim Ir Sena. Choć w oficjalnych biografiach zmarłego dyktatora przeczytać można, że urodził się 16 lutego 1942 roku na północnokoreańskiej górze Pektu-san, faktycznie przyszedł na świat rok wcześniej, we wsi Wiatskoje w Związku Radzieckim.

Czytaj też: Nadnaturalne zdolności "wielkiego" Kim Dzong Ila


Północnokoreańska telewizja ogłasza śmierć Kim Dzong Ila:


Kto przejmie władzę w Korei Północnej? Czytaj na następnej stronie --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

antysystemowiec
  • antysystemowiec
  • 19.12.2011 17:37

Nareszcie... komunistyczne ścierwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.