Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18295 miejsce

Nie żyje Maria Czubaszek

Maria Czubaszek znana polska pisarka, autorka wielu tekstów piosenek, satyryk, dziennikarka nie żyje.

 / Fot. Wikipedia. https://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Czubaszek#/media/File:Maria_Czubaszek_UW_2015.jpgZnana felietonistka zmarła 12 maja 2016 roku. Miała 76 lat. Urodziła się w Warszawie 9 sierpnia 1939 roku. Od 1960 roku pracowała w Programie I Polskiego Radia. Tworzyła teksty do muzyki zespołu Alibabki, Ewy Bem, Andrzeja Dąbrowskiego, czy Grzegorza Markowskiego z grupy Perfect.

Od 1966 r. pracowała w Programie III Polskiego Radia. Najbardziej znana z tekstów satyrycznych prezentowanych na antenie radiowej Trójki. Autorka książek "Dzień dobry, jestem z kobry, czyli jak stracić przyjaciół w pół minuty i inne antyporady" wydanej w 2015 roku oraz między innymi "Na wyspach Hula-Gula" czy wywiad-rzeka "Każdy szczyt ma swój Czubaszek. Z Marią Czubaszek rozmawia Artur Andrus"

W roku 2009 z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego odebrała Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Victis”. Ostatnio była stałą komentatorką „Szkła kontaktowego”. Juror licznych przeglądów kabaretowych. Znana i ceniona za specyficzny sposób podchodzenia do otaczającej ją rzeczywistości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Duża strata..niemniej wszyscy się rodzimy i umieramy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.