Facebook Google+ Twitter

Nie żyje matka premiera Tuska

Dziś, po długiej chorobie, w wieku 75 lat zmarła Ewa Tusk, matka premiera Donalda Tuska.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellWiadomość ogłosił Lech Kaczyński podczas ceremonii odznaczenia 22 historyków IPN. Ewa Tusk urodziła się w 1934 roku. Pierwsze kroki na drodze kariery zawodowej stawiała jako sekretarka w Akademii Medycznej w Gdańsku, po śmierci męża samotnie wychowywała dwójkę swoich dzieci: Donalda i Sonię.

W wywiadzie dla Gazety Wyborczej, zapytana, czy interesuje się polityką, odpowiedziała po prostu: - Tyle co wszyscy. Jak telewizja pokaże coś ważnego albo śmiesznego, to sobie dyskutujemy w rodzinie. Niedawno bardzo mi się podobało, jak na spotkaniu ze studentami ktoś zapytał Donalda, czym się różni od Jarosława Kaczyńskiego. Donek na to: "Wystarczy, że jestem blondynem, czy mam również wstać?".

- Ta uroczystość wypadła w smutnych okolicznościach. Pożegnaliśmy marszałka Stelmachowskiego, chcę także złożyć kondolencje premierowi Donaldowi Tuskowi, bo śmierć matki jest naprawdę bardzo straszną rzeczą – powiedział Lech Kaczyński po zakończeniu ceremonii w pałacu prezydenckim. Jej pamięć została uczczona minutą ciszy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Serdecznie współczuje Premierowi z powodu śmierci matki. Rozumiem jego ból i współczuje mu, że nawał zajęć nie pozwolił mu towarzyszyć jej w tej ostatniej chwili życia.
Ze strony Prezydenta RP widzę jednak pewną hipokryzję wyrażał wyrazy współczucia akurat w momencie odznaczania pracowników IPN p-ko którym obecnie PO prowadzi kampanie. Może się mylę ale moment ten nie był najlepiej dobrany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.