Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21864 miejsce

Nie żyje Robert Leszczyński niezapomniany juror z Idola

Nie żyje Robert Leszczyński, dziennikarz i krytyk muzyczny. Przyczyną śmierci dziennikarza miała być nierozpoznana cukrzyca. Miał 48 lat.

 / Fot. (fot. Grzegorz Mehring/Polskapress)Z informacji opublikowanych na portalu Wprost.pl wynika, że Robert Leszczyński zmarł 1 kwietnia 2015 roku wskutek nierozpoznanej cukrzycy. Informacja wydawała się początkowo bardzo niesmacznym żartem prima aprilisowym. Niestety potwierdziło się najgorsze. To nie był ponury żart.

Robert Leszczyński urodził się w Olecku 10 lutego 1967 roku. Był dziennikarzem, krytykiem muzycznym, DJ-em i gitarzystą. Od maja 2007 roku do lutego 2010 roku kierował działem Kultura i Styl w tygodniku "Wprost". Wcześniej pracował m.in. w "Gazecie Wyborczej". Popularność zyskał, jako juror w programie "Idol". Osierocił 11 letnią córkę.
Próbował swoich sił również w polityce. Kandydował do Sejmu z ramienia Ruchu Palikota. W 2014 również bez powodzenia kandydował do Parlamentu Europejskiego.

Przyjaciele wspominają go bardzo ciepło. W jego nagłe odejście nie mogła uwierzyć Elżbieta Zapendowska, która w rozmowie z Radiem ZET stwierdziła: "Śmierć do niego nie pasuje". - Jak ktoś jest taki wesoły, radosny i taki optymistyczny, wręcz namolny w radości, to człowiek rozpatruje go w każdej kategorii, tylko nie w kategorii odejścia. I to jest okropne”.
Jacek Cygan określił Roberta, jako człowieka, którego nie da się jakoś zaszufladkować, bo z jednej strony był niesamowicie walczący o swoje, bezkompromisowy, a z drugiej strony, kiedy się z nim usiadło, był niesamowicie łagodny, wrażliwy, taki dusza-chłopak - w ten sposób Leszczyńskiego wspominał Jacek Cygan.

W podobnym tonie wyraził się Maciej Rock, współprowadzący program „Idol”. Podkreślił, że Robert Leszczyński tak bardzo poważnie traktował muzykę i tak mocno się w nią angażował, że artyści drżeli o to, co napisze o ich najnowszych płytach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.