Facebook Google+ Twitter

Nie żyje świadek ws. zabójstwa gen. Papały

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-04 07:49

Artur Zirajewski, kluczowy świadek w sprawie zabójstwa generała policji Marka Papały zmarł z powodu zatoru w tętnicy płucnej. Prokurator Zbigniew Niemczyk, który poinformował o takiej opinii biegłego, dodał że śmierć nastąpiła z przyczyn chorobowych i nie stwierdzono innych jej powodów.

 / Fot. PAPProkurator zapewnił, że śledztwo w sprawie śmierci świadka będzie nadal kontynuowane i dojdzie do przeprowadzenia kolejnych ekspertyz - w tym toksykologicznych. Według Niemczyka, końcowa opinia sekcyjna zostanie przedstawiona w ciągu 30 dni.

Nie żyje Artur Zirajewski, pseudonim Iwan - jeden z kluczowych świadków w sprawie śmierci generała Marka Papały. Zirajewski odsiadywał 15-letni wyrok za udział w morderstwie jednego z gdańskich biznesmenów w 1998 roku.

Jak podaje portal "Gazety Wyborczej", Zirajewski zmarł w szpitalu więziennym, prawdopodobnie z powodu zatoru płuc.

Artur Zirajewski w swoich zeznaniach wskazał Edwarda Mazura jako zleceniodawcę zabójstwa generała Papały. Jego zeznania były między innymi podstawą wniosku ekstradycyjnego, który w sprawie przebywającego w USA biznesmena przygotowało ministerstwo sprawiedliwości. W 2007 roku amerykański sąd odrzucił wniosek polskiej strony o ekstradycję Mazura.

Komendant Główny Policji generał Marek Papała zginął przed swoim domem 25 czerwca 1998 roku. Został zastrzelony z bliskiej odległości z pistoletu. Śledczym dotąd nie udało się ustalić zleceniodawców śmierci Papały. W listopadzie 2009 roku do sądu trafił akt skarżenia przeciwko dwóm gangsterom Andrzejowi Z. (ps. Słowik) oraz Ryszardowi B. Prokuratura postawiła im zarzut nakłanianie do zabójstwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 04.01.2010 09:56

Służbom nie zależy na wyjaśnieniu tej zbrodni, ale do walki ze złodziejami pewnego napisu zaangażowano niebywałe środki, do tego prezenciki od premierka by cały ten spektakl pięknie wyglądał. Sprawa Olewnika czy Papały pokazują jak beznadziejny jest wymiar ... Niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy zbieg okoliczności... Zabójstwo gen. Papały nigdy nie zostanie wyjaśnione. Zbyt wiele osób zamieszanych w sprawę dziwnym trafem nie żyje, zleceniodawcy mają widać duże możliwości w pozbywaniu się niewygodnych świadków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.