Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3399 miejsce

Nie żyje Wojciech Kowman, aktor z Ostrowca Świętokrzyskiego

W środę, 19 listopada 2014 roku, zmarł nagle w wieku 45 Wojciech Kowman, aktor znany z wielu filmów i seriali telewizyjnych.

Wojciech Kowman (1969 - 2014). / Fot. www.gudejko.plWojciech Kowman urodził się 20 stycznia 1969 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tu, w 1987 roku, ukończył II Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Chreptowicza. W latach 1988 - 1991 studiował na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Po studiach, w latach 1993 - 1995 związany był z Teatrem Polskim w Warszawie, gdzie zagrał m.in. w "Ryszardzie III" Szekspira, "Popołudniu kochanków" Hena i "Karierze Artura Ui" Brechta reżyserowanych przez Macieja Prusa i Jana Bratkowskiego. W latach 90. ubiegłego wieku zagrał w kilku spektaklach Teatru Telewizji, m.in. w "Samobójstwie" Iwaszkiewicza, "Kordianie" Słowackiego (w reżyserii Jana Englerta), "Peryklesie" Szekspira i "Skowronku" Anouilha (w reżyserii Krzysztofa Zanussiego).

Wojciech Kowman zagrał też sporo ról, przeważnie drugoplanowych i epizodycznych, w wielu filmach znakomitych reżyserów. Warto wymienić takie obrazy, jak "Tato" Macieja Ślesickiego, "Pokuszenie" Barbary Sass, "Szamanka" Andrzeja Żuławskiego, "Złoto dezerterów" Janusza Majewskiego, "Dzień świra" Marka Koterskiego, "Plac Zbawiciela" Joanny Kos - Krauze i Krzysztofa Krauzego, "Dama kameliowa" Jerzego Antczaka. Jeszcze dłuższa jest lista seriali telewizyjnych, w których pojawił się Wojciech Kowman. "Ekstradycja 2", "Na dobre i na złe", "Przyjaciółki", "Ranczo" (piąta seria), "Na Wspólnej", "Czas honoru", "Kryminalni", "Trzeci oficer", "Boża podszewka" - to tylko niektóre z nich.

Pogrzeb Wojciecha Kowmana odbędzie się 21 listopada 2014 roku o godzinie 12 w Ostrowcu Świętokrzyskim (Msza święta zostanie odprawiona zostanie w kościele pod wezwaniem św. Michała).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.