Facebook Google+ Twitter

Nie żyje żołnierz ranny w Afganistanie

Starszy kapral Łukasz Sroczyński zmarł w sobotę, 3 sierpnia w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie.

 / Fot. Fot. OficerŻołnierz 12 Brygady Zmechanizowanej został ciężko ranny podczas ataku na polski patrol w Afganistanie. Nieznani sprawcy postrzelili go w szyję. Mimo starań lekarzy, nigdy nie odzyskał przytomności. Pozostawił żonę i córkę. Miał 32 lata.

Do zdarzenia w wyniku, którego st. kapral Łukasz Sroczyński został ciężko ranny doszło 22 grudnia 2012 roku w południowo-zachodniej części prowincji Ghazni. W czasie patrolu żołnierzy ostrzelali nieznani sprawcy. Trzech Polaków z ranami postrzałowymi ewakuował do szpitala polowego w Ghazni śmigłowiec medyczny MEDEVAC. Najcięższe obrażenia odniósł Łukasz Sroczyński. W stanie śpiączki trafił do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Nie obudził się.

Koledzy "Sroki", bo taki nosił przydomek zorganizowali wiele akcji charytatywnych dla jego rodziny. Jedną z nich jest motocyklowa wyprawa do Gruzji.

W szczecińskich koszarach flagi opuszczone są do połowy masztów. W opinii kolegów i przełożonych, "Sroka" był doskonałym żołnierzem.

Przypomnijmy, że podczas ostatniej zmiany w Afganistanie zginęło trzech żołnierzy, w tym dwóch ze Szczecina. Oprócz Łukasza Sroczyńskiego, Paweł Ordyński, który zmarł w wyniku obrażeń po wybuchu miny-pułapki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.