Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17174 miejsce

Niebawem kolejne "Oblężenie Malborka"

Każdego roku, w trzeci weekend lipca w turyści i mieszkańcy Malborka mogą zapoznać się z historią polskiego średniowiecza w sposób lekki, łatwy i przyjemny. W okolicach największego zamku krzyżackiego w Europie odbywa się edukacyjny piknik pod nazwą „Oblężenie Malborka”.

Oblężenie Malborka. / Fot. L. Okoński„Lipiec 1410 roku. W malborskim zamku, największej twierdzy średniowiecznej Europy wszyscy z niecierpliwością oczekiwali wieści o losach wielkiej armii Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie, która wyruszyła na spotkanie wojsk polsko-litewskich...”. Tak zaczyna się kolejny spektakl „Oblężenie Malborka”. Po raz ósmy turyści i mieszkańcy Malborka będą mogli zapoznać się z historią polskiego średniowiecza w sposób lekki, łatwy i przyjemny. Bo właśnie edukacja poprzez zabawę i rozrywkę, to główny cel, jaki stawiają sobie organizatorzy nocnego spektaklu „Oblężenie Malborka”. Jak co roku na murach malborskiej twierdzy pojawią się Krzyżacy, którzy pobici pod Grunwaldem będą próbowali obronić zamek. Jak co roku zwycięskie wojska króla Jagiełły będą próbowały ów zamek zdobyć. I jak co roku nie wiadomo, kto w tych zmaganiach zwycięży.

Oblężenie Malborka. / Fot. L. OkońskiW tym roku twórcy nocnego widowiska wracają do sprawdzonego w poprzednich latach scenariusza, lekko go modyfikując. Zostaną wprowadzone nowe postaci, pojawi się więcej dialogów. Bardziej zauważalny będzie udział koni, pirotechniki, świateł oraz kaskaderów. Z przecieków z polskiego obozu wiemy, że król Jagiełło namówiony przez księcia Witolda zamierza po raz pierwszy użyć machin bojowych i w tajemnicy konstruuje wieżę oblężniczą.

Panorama Zamku Krzyżackiego. / Fot. L.OkońskiBy wyjść naprzeciw oczekiwaniom publiczności spektakl zostanie pokazany dwa razy. Po raz pierwszy w piątek 20 lipca o godz. 22 oraz, jak co roku, w sobotni wieczór (21 lipca) również o godz. 22.. Spektakl reżyseruje Jacek Spychała, w rolę Henryka von Plauena wcieli się popularny aktor Maciej Kozłowski, a w rolę króla Jagiełły - Tomasz Karolak, znany m.in. z serialu „Kryminalni”.

Zobacz również:
www.oblezenie.malbork.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

;-)+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus. Wspaniałe jest zwłaszcza ostatnie zdjecie. Przydał by sie artykuł o tej jednej z najwiekszych twierdz średniowiecznej Europy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.