Facebook Google+ Twitter

Niebawem premiery w teatrach prowadzonych przez Krystynę Jandę

Teatr Polonia i Och-Teatr pracują tej wiosny podwójnie intensywnie i w kwietniu oba teatry dadzą premiery!

 / Fot. FundacjaW Och-Teatrze już 24 kwietnia zobaczymy "Nos" wyreżyserowany w oparciu o opowiadanie M. Gogola przez Janusza Wiśniewskiego (w obsadzie m.in. Piotr Cyrwus/Jarosław Boberek), a cztery dni później, 28 kwietnia, w Teatrze Polonia odbędzie się premiera spektaklu "Matki i synowie", w reżyserii i z udziałem Krystyny Jandy.


W spektaklu tym zobaczymy też m.in. Antoniego Pawlickiego i Pawła Ciołkosza. Spektakl na motywach opowiadania Nos Mikołaja Gogola w Och-Teatrze wyreżyseruje Janusz Wiśniewski. Premiera odbędzie się 24 kwietnia 2016 roku. W tej satyrycznej opowieści, powstałej między 1835 a 1836 rokiem, Gogol ukazuje niezwykłą historię asesora kolegialnego Kowalowa, który pewnego marcowego dnia budzi się i orientuje, że… nie ma nosa. Zdesperowany poszukuje zguby i robi wszystko, by nos odzyskać. Nie jest to jednak proste, bo nos zaczął żyć własnym życiem i został radcą stanu…
Autorem adaptacji, bogatej w wiele odniesień do kanonu światowej literatury oraz szereg charakterystycznych postaci, jest reżyser przedstawienia, scenograf, autor kostiumów - Janusz Wiśniewski. Muzykę komponuje Jerzy Satanowski, a nad choreografią pracuje Emil Wesołowski. Spodziewać się można estetycznie wysmakowanego, dopracowanego spektaklu charakteryzującego się, jak zawsze u Wiśniewskiego, wyrazistą, ale też subtelną i precyzyjnie skomponowaną warstwą plastyczną. Przedstawienia Janusza Wiśniewskiego przyciągają widzów swoją rozpoznawalną, fascynującą estetyką. Przyniosły reżyserowi wiele prestiżowych nagród (np. First Fringe czy Herald Angel Award w Edynburgu). W Och-Teatrze zobaczymy przedstawienie powstałe w oparciu o satyryczne opowiadanie Gogola pt. Nos.

Krystyna Janda natomiast reżyseruje spektakl na podstawie tekstu Terrence’a McNally’ego pt. „Matki i synowie”. W Nowym Jorku spektakl oparty na tym dramacie cieszył się wielkim powodzeniem, bilety rozchodziły się w ekspresowym tempie, a publiczność wychodziła z teatru poruszona. Przedstawienie wpisało się w żywą społeczną debatę dotyczącą rodziny, związków osób tej samej płci, rodzicielstwa. Jest to też znakomicie napisana opowieść o uczuciach – o żalu, tęsknocie po stracie najbliższej osoby i o miłości. Polska prapremiera „Matek i synów” w Teatrze Polonia 28 kwietnia 2016 r. „Matki i synowie” to wielokrotnie nagradzana sztuka, grana z powodzeniem na Broadwayu. Matka nieżyjącego Andre odwiedza Michaela - byłego partnera swojego syna. Kobieta jest pełna nienawiści i uprzedzeń. Nie może przyjąć do wiadomości, że jej syn był gejem. Sercem spektaklu jest konflikt między matką a dawnym partnerem syna, jego nowym towarzyszem i wychowywanym przez nich dzieckiem. Ważne. Niezwykle aktualne. Wzruszające. Bezkompromisowe. O tolerancji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.