Facebook Google+ Twitter

Niebawem rusza Puchar Narodów Afryki

Już 10 stycznia będziemy świadkami rozpoczęcia najważniejszego sportowego wydarzenia na Czarnym Lądzie. Tego dnia rozpocznie się walka o Puchar Narodów Afryki.

Fanki reprezentacji Egiptu na stadionie w Akkrze przed finałowym meczem Pucharu Narodów Afryki z Kamerunem w 2008 roku. / Fot. PAP/EPA/Tugela RidleyGospodarzem zbliżającego się wielkimi krokami turnieju została Angola, która w meczu otwarcia podejmie reprezentację Mali. Wyboru gospodarza dokonała Afrykańska Federacja Piłkarska 29 września 2006 r, odrzucając oferty Gabonu, Libii oraz Nigerii. Zwycięzcę PNA poznamy już 31 stycznia 2010 roku, który zostanie wyłoniony z 16 drużyn biorących udział w tych rozgrywkach. Największe szansę na zajęcie I miejsca mają reprezentacje Kamerunu, Ghany, Egiptu oraz Wybrzeża Kości Słoniowej. Wszystkie mecze zostaną rozegrane na 4 stadionach: w Lubango, w Bengueli, w Kabindzie oraz w Luandzie, gdzie zostanie rozegrany mecz finałowy.

Podział na grupy:
Grupa A: Angola, Mali, Malawi, Algieria
Grupa B: Wybrzeże Kości Słoniowej, Burkina Faso, Ghana, Togo
Grupa C: Egipt, Nigeria, Mozambik, Benin
Grupa D: Kamerun, Gabon, Zambia, Tunezja

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie znam drabinki turniejowej, ale pewnie w finale zagra Egipt. Miłe dla oka powinny być spotkania z udziałem WKŚ i Ghany. Wielka niewiadoma, to na pewno Malawi. Ciekawe, jak zaprezentuje się gospodarz turnieju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten turniej to jak dla mnie rozgrzewka przed mundialem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.