Facebook Google+ Twitter

Niebawem rusza Warsaw Mambo Festival 2009

W dniach 18-20 września miłośnicy mambo (stylu salsy on2) poczują się jak w Nowym Jorku. Gorące rytmy rozgrzeją uczestników 2. edycji festiwalu. Będzie to zarazem wspaniałe pożegnanie lata. W tych dniach mambo zagości w Warszawie.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAPPrzez 2 dni odbywać się będą warsztaty w Domu Słowa Polskiego na 3 poziomach zaawansowania, a poprowadzą je najlepsi polscy instruktorzy - specjaliści od stylu on2 oraz artyści zagraniczni z Francji i Niemiec. Dla niektórych z nich będzie to pierwszy pobyt w Polsce. Przewidziane są zajęcia nie tylko z mambo, lecz także z cha-chy. Będzie można poćwiczyć solo poszczególne elementy: body movement, latin jazz, styling dla pań i panów, czy izolacje.

Odbędą się 3 imprezy, na których nie zabraknie pokazów zaproszonych formacji, artystów polskich i zagranicznych oraz mnóstwa dobrej zabawy przy wspaniale dobranej muzyce. Imprezy poprowadzi 5 najlepszych polskich DJ-ów oraz gość specjalny - DJ Willy z Francji. Będzie można zobaczyć występy gwiazd: Mitchel i Monica (Curacao, Niemcy), Agnes (Francja), Mouaze Konate (Francja), Jeremy i Agnes (Francja) i Pade (Polska). Pojawią się reprezentanci najpopularniejszych szkół tanecznych z Warszawy, Trójmiasta, Częstochowy i Poznania. Każdego dnia planowana jest salsoteka tematyczna: 18.09 - Palacio de Salsa, 19.09 - Impreza z pokazami, 20.09 - Latin chillout. Imprezy odbędą się w 2 lokalizacjach: w klubie Palacio (piątek i niedziela), w Akademii Tańca Sulewskich (sobota).

- W zeszłym roku wzięło udział ponad 300 osób. Była to pierwsza edycja festiwalu i przerosła nasze wyobrażenia – mówi Klaudia Nestorowicz, jedna z organizatorek. - W tym roku jest trochę inna konwencja festiwalu. Przewidzieliśmy blok cza-czy od podstaw, zajęcia w parach oraz zajęcia dla tych, którzy chcą potańczyć solo. Będzie gość specjalny - DJ Willy z Francji, specjalizujący się w tej muzyce. Podczas jednej z imprez odbędzie się shines battle - podzielimy uczestników na część damską i męską, po każdej stronie będą stali instruktorzy, którzy zaprezentują kroczki solowe dla danej grupy i tłum będzie musiał to powtórzyć. Potrwa to kilkanaście minut - dodaje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No, no, no. Nazbierało się ciekawego materiału.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.