Facebook Google+ Twitter

Niebawem w Warszawie odbędzie się Festiwal Nauki

Warszawa w dniach 19-27 września stanie się stolicą nauki, dzięki 13. edycji Festiwalu Nauki. Eksperymenty, pokazy, wystawy, debaty, wycieczki, konkursy – to tylko kilka z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

 / Fot. LogoFestiwal ma na celu przybliżenie ludziom niezwiązanym ze światem nauki, zagadnień z różnych dziedzin wiedzy w przystępny sposób. Odnosi się to nie tylko do nauk ścisłych takich jak: matematyka, fizyka, astronomia, chemia, lecz także humanistycznych, m.in. psychologia, filozofia, historia oraz nauk związanych z kulturą i sztuką: plastyka, muzyka. W ramach festiwalu odbędą się m.in. eksperymenty naukowe, pokazy, wystawy, debaty oraz wycieczki.

Festiwal Nauki odbywa się pod hasłem: "Brak inwestycji w naukę to inwestycja w ignorancję". Jak tłumaczą organizatorzy „wyniki badań naukowych, stosowane w nauce metody, ich możliwości i ograniczenia powinny być bardziej zrozumiałe dla wszystkich. Chcemy w przystępny sposób ukazać przydatność wiedzy oraz korzyści, jakie możemy uzyskać dzięki właściwemu jej rozwojowi. Pragniemy dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców, w tym do młodzieży i dzieci oraz zainteresować nauką tych, którzy mieli z nią dotychczas niewiele do czynienia”.

W sobotę, o godz. 18, w Pałacu Staszica rozpocznie się oficjalne otwarcie festiwalu. Tego dnia odbędzie się debata „Jacy będziemy - czy humanistyka jest jeszcze potrzebna?” prowadzona przez Andrzeja Ledera, Tadeusza Gadacza i Roberta Piłata z Instytutu Filozofii i Socjologii PAN.

Festiwal Nauki w Krakowie / Fot. PAPPierwsza edycja Festiwalu Nauki w Warszawie odbyła się w 1996 roku. Inicjatorem festiwalu było Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM). Pomysł wyszedł od profesora Davida Shugara - fizyka i biologa molekularnego, doktora honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu w Gandawie, twórcę polskiej szkoły biofizyki molekularnej. Od 2006 roku festiwal koordynują Wydział Fizyki UW i Instytut Biochemii i Biofizyki PAN, a oficjalnym reprezentantem jest Uniwersytet Warszawski.

Szczegółowy program na stronie festiwalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wszystko, co ciekawe jest we wrześniu.. Nie pomyślano o tym, że to właśnie w październiku studenci zjeżdżają na studia :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.