Facebook Google+ Twitter

Niebawem XVII Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy

Cyrk na ulicy to tylko jedna z atrakcji kolejnej edycji tego festiwalu w Warszawie.

 / Fot. Z archiwum zespołu K3/YOd 26 do 30 czerwca na ulicach stolicy odbędzie się cykl imprez promujących kulturę. Jest to doskonała okazja do zapoznania się z różnymi formami sztuki, nie wydając na to ani grosza. Można będzie zobaczyć spektakle, projekcje filmowe, pokazy taneczne oraz występy cyrkowe w nietypowych miejscach – na przystankach, pasażach handlowych czy w tunelach. Ma to na celu przeniesienie sztuki do krajobrazu miejskiego, dzięki czemu dotrze ona do większej rzeszy odbiorców.

Pokazy będą prezentowane w najpopularniejszych punktach Warszawy – m.in. w Pałacu Kultury i Nauki, na rynku Nowego Miasta, placu Zamkowym i na Polu Mokotowskim. Od piątku do niedzieli występy odbywać się będą w godz. 15 - 23. Natomiast w poniedziałek i wtorek – po godz. 21. Od 23 czerwca ruszyło biuro festiwalowe, mieszczące się przy pl. Konstytucji 4.

Po raz pierwszy festiwal odbył się w 1993 roku, początkowo brały w nim udział tylko teatry polskie. Potem to się zmieniło i dołączyli również goście zagraniczni – z Francji, Hiszpanii, Belgii, Rosji, Ukrainy, Szwecji, Norwegii, Włoch i Argentyny. W tym roku wystąpi francuska grupa Cirque Fusion – w spektaklu „Tristel”. Jest to połączenie tańca, pantomimy, teatru i akrobatyki. Przedstawienie będzie można zobaczyć 27 i 28 czerwca o godz. 21 w Parku Świętokrzyskim.

Szczegółowy program Festiwalu dostępny jest na stronie Sztukaulicy.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.