Facebook Google+ Twitter

Niebezpieczna glazura made in China

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-13 07:36

Glazura i terakota sprowadzane z Chin przekraczają normy dopuszczalnego promieniowania - alarmuje "Gazeta Prawna". Dziennik powołuje się na badania przeprowadzone w laboratoriach w Warszawie i Toruniu.

Jak pisze "Gazeta Prawna", dawka promieniowania nie jest duża, ale może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka. Normy dopuszczalnego promieniowania w niektórych partiach materiałów zostały przekroczone nawet dwukrotnie. W oparciu o badane próbki stwierdzono, że wskazana partia glazury i terakoty nie nadaje się do zastosowania w budynkach, gdzie mają przebywać ludzie i zwierzęta.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdza, że połowa wszystkich niebezpiecznych produktów na polskim rynku pochodzi z Chin. Do tej pory najwięcej skarg dotyczyło zabawek.

Jeremi Mordasewicz ze Związku Pracodawców Lewiatan w wypowiedzi dla "Gazety Prawnej" podkreślił, że Chińczycy nie liczą się z opinią poszczególnych państw europejskich. Jego zdaniem, z Pekinem powinna rozmawiać cała Komisja Europejska. "Samodzielnie żadne państwo nie wymusi na Chinach przestrzegania unijnych norm przy eksporcie na teren Wspólnoty" - dodał Jeremi Mordasewicz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.