Facebook Google+ Twitter

"Niebezpieczna metoda". Konflikt dwóch wielkich uczonych wokół kobiety, która była im równa

W Teatrze Dramatycznym trwają próby do spektaklu „Niebezpieczna metoda” Christophera Hamptona w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej, przekładzie Rubi Birden i scenografii Agnieszki Zawadowskiej. Premiera 4. grudnia na Scenie na Woli im. Tadeusza Łomnickiego.

 / Fot. materiały prasoweKonflikt dwóch wielkich uczonych wokół kobiety, która była im równa. Sabina Spielrein po nieskutecznym leczeniu elektrowstrząsami trafia do szwajcarskiej kliniki. Opieką otacza ją Carl Gustaw Jung i w terapii decyduje się na eksperymentalną metodę Zygmunta Freuda. Dramat miłości rozpoczęty psychologiczną kuracją, przeradza się w naukową rywalizację. Sabina zostaje pierwszą kobietą leczącą dzięki terapii rozmową.

„Niebezpieczna metoda” opowiada o początkach psychoanalizy, która ukształtowała dzisiejsze myślenie o człowieku.

Carla Gustawa Junga gra Rafał Królikowski, Zygmunta Freuda Mariusz Wojciechowski, a Sabinę Spielrein Martyna Kowalik. W pozostałych rolach zobaczymy: Małgorzatę Niemirską, Zuzannę Grabowską i Krzysztofa Ogłozę.

Christopher Hampton – dramatopisarz, scenarzysta i reżyser filmowy. Jest między innymi autorem sztuk: “When Did You Last See My Mother?”, “Całkowite zaćmienie” (film na podstawie tego dramatu nakręciła Agnieszka Holland), „Filantrop” i „Opowieści Hollywoodu”. Hampton zdobył Oscara za scenariusz „Niebezpiecznych związków” w reżyserii Stephena Frearsa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Oczywiście trzeba obejrzeć spektakl gdyż fabuła wydaje się wyjątkowo ciekawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.