Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10355 miejsce

"Niebezpieczna metoda" - nowy spektakl w Teatrze Dramatycznym

4 grudnia na Scenie na Woli odbędzie się premiera sztuki Christophera Hamptona w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej. Sztuka opowiada o początkach psychoanalizy, która ukształtowała dzisiejsze myślenie o człowieku.

Rafał Królikowski i Mariusz Wojciechowski / Fot. Teatr DramatycznyKonflikt dwóch wielkich uczonych wokół kobiety, która była im równa. Sabina Spielrein po nieskutecznym leczeniu elektrowstrząsami trafia do szwajcarskiej kliniki. Opieką otacza ją Carl Gustaw Jung i w terapii decyduje się na eksperymentalną metodę Zygmunta Freuda. Dramat miłości rozpoczęty psychologiczną kuracją, przeradza się w naukową rywalizację. Sabina zostaje pierwszą kobietą leczoną dzięki terapii rozmową.

Martyna Kowalik / Fot. Teatr DramatycznyCarla Gustawa Junga zagra Rafał Królikowski, Zygmunta Freuda - Mariusz Wojciechowski, a Sabinę Spielrein - Martyna Kowalik. W pozostałych rolach wystąpią: Małgorzata Niemirska, Zuzanna Grabowska i Krzysztof Ogłoza.

Przekładu sztuki Christophera Hamptona dokonała Rubi Birden, zaś scenografię stworzyła Agnieszka Zawadowska.

Christopher Hampton to dramatopisarz, scenarzysta i reżyser filmowy. Jest m.in. autorem sztuk: "When Did You Last See My Mother?", "Całkowite zaćmienie" (film na podstawie tego dramatu nakręciła Agnieszka Holland), "Filantrop" i "Opowieści Hollywoodu". Hampton zdobył Oscara za scenariusz "Niebezpiecznych związków" w reżyserii Stephena Frearsa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Teatr nie spoczywa na laurach ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super, następna premiera w Teatrze Dramatycznym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.