Facebook Google+ Twitter

Niebezpieczna "Psychoterapia" w Teatrze XL

Sztuka Victoria Vascari skłania widzów do uczestniczenia w indywidualnych i grupowych sesjach terapeutycznych nietuzinkowych bohaterów.

Magda Wiczyńska (Justyna Kuryłko) / Fot. Olga Cieślar, Teatr XLSpektakl "Psychoterapia" w reżyserii Andre de la Cruza pokazuje zagadnienia ludzkiej psychiki w dość zabawny sposób. Psychoterapeutka Justyna Kuryłko (Magda Wiczyńska) i jej praktykantka Renata (Ewa Ampulska) prowadzą sesje terapeutyczne. Do ich gabinetu trafiają ludzie z różnymi problemami i lękami, których chcieliby się pozbyć.

Diana Kamaron (Anita) / Fot. Olga Cieślar, Teatr XLWśród pacjentów są m.in. neurotyk, który obsesyjnie boi się morderczego rowerzysty czy ekspedientka stoiska rybnego, która ukończyła kilka fakultetów i ma kompleksy z powodu zajmowania tak niskiego stanowiska.

Pewnego dnia psychoterapeutka postanawia przeprowadzić sesję grupową, podczas której pacjenci muszą opowiedzieć o swoich lękach na forum. Nie spodziewają się, że będzie to dla nich traumatyczne przeżycie - z powodu nagłej wizyty nieprzewidywalnego Jerzego (Jasiek Aleksandrowicz-Krasko).

Jan Wojtyński (Karol), Jasiek Aleksandrowicz-Krasko (Jerzy) / Fot. Olga Cieślar, Teatr XLJeśli chodzi o grę aktorską, to na największe brawa zasłużyli Patryk Pawlak w roli Jacka, dorosłego mężczyzny podporządkowanego despotycznemu ojcu - do tego stopnia, że wbrew sobie poszedł na medycynę i bał się powiedzieć o swoich prawdziwych zainteresowaniach oraz Jasiek Aleksandrowicz-Krasko jako Jerzy, psychopata, który sterroryzował pacjentów i kazał im tańczyć, jak im zagrał - był naprawdę przekonujący i budził lęk oraz Ewa Ampulska jako Renata, praktykantka psychoterapeutki, popełniająca błędy w rozpoznaniu choroby i w nazewnictwie oraz wymyślająca objawy pacjentom.

Grzegorz Jarek (Tomek) / Fot. Teatr XLBardzo podobali mi się także Robert Kibalski jako Roman, ojciec Jacka, który uważał, że lepiej wie, co jest dobre dla syna i nie pozwalał mu o niczym decydować oraz Grzegorz Jarek w roli Tomka, neurotyka, który obawiał się o swoje życie oraz Magda Wiczyńska, która wcieliła się w Justynę Kuryło, profesjonalną psychoterapeutkę, która miała dość niekonwencjonalne metody leczenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.