Facebook Google+ Twitter

Niebezpieczne bakterie coli w wodociągu Radzieje. Zdezynfekują wodociąg

Wodociąg Radzieje dostarcza wodę do 15 miejscowości w województwie warmińsko-mazurskim. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Węgorzewie stwierdził występowanie w nim bakterii grupy coli.

Pałeczka okrężnicy (łac. Escherichia coli) / Fot. Rocky Mountain Laboratories, NIAID, NIH, źródło: Wikimedia Commons9 października portal Monitoringu Jakości Sanitarnej Wody poinformował o warunkowej przydatności wody do spożycia z wodociągu Radzieje, która została stwierdzona 4 października 2012 r. przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Węgorzewie.

Zlecono doprowadzenie jakości wody do norm określonych w Rozporządzenia Ministra Zdrowia. Ma być również przeprowadzona dezynfekcja wodociągu, aż do uzyskania wody o właściwej jakości.

Pałeczka okrężnicy, czyli Escherichia coli może występować w jelicie człowieka i zwierząt oraz w glebie i wodzie. Jej obecność w wodach powierzchniowych jest wyznacznikiem ich zanieczyszczenia.

Bakterie E. coli kolonizują skórę, błony śluzowe jamy ustnej oraz układu oddechowego. Przyczyniają się m.in. do zakażeń dróg moczowych, zapalenia opon mózgowych u noworodków, zatruć pokarmowych, ropni narządowych i sepsy.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.