Facebook Google+ Twitter

Niebezpieczne cięgna Yamahy MT-01!

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów informuje o wadach fabrycznych motocykla Yamaha MT-01.

Yamaha MT-01 to dość nowy model motocykla. Bardzo nowoczesny, agresywny wygląd i potężny silnik spowodowały iż model ten przez krótki czas swojej bytności na rynku zyskał wielu zwolenników. Niestety, parę dni temu producent poinformował o wadach w tym modelu. Jak czytamy na stronach UOKiK, w niektórych egzemplarzach modelu MT-01 może wystąpić wada konstrukcyjna cięgna tylnego zawieszenia. Producent twierdzi,
że ryzyko wystąpienia usterki jest znikome, ostrzega jednak że pęknięcie wadliwego cięgna podczas jazdy motocyklem, może doprowadzić do wypadku. Usterka dotyczy motocykli wyprodukowanych w Japonii.

Teoretycznie w Polsce usterka dotyczy 87 motocykli Yamaha. Teoretycznie, bo to liczba którą podał przedstawiciel sieci sprzedaży, ile motocykli kupiono poza tą siecią nikt nie jest w stanie zliczyć. Właściciele motocykli kupionych w sieci sprzedaży mają być powiadomieni o konieczności sprawdzenia motocykli w autoryzowanej stacji obsługi. W przypadku wykrycia wadliwej części, producent obiecuje iż zostanie ona bezpłatnie wymieniona na nową.


Źródło: http://www.uokik.gov.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.