Facebook Google+ Twitter

Niebezpieczne działania tajnych służb, czyli "Ukryty człowiek"

Tajemnicze zabójstwo byłego agenta wywiadu, rosyjska mafia, echa zimnej wojny i liczne teorie spiskowe - tego możecie się spodziewać po thrillerze Charlesa Cumminga.

okładka / Fot. EnigmaNa początku należy wspomnieć, że słowo szpieg w pierwszym odruchu przywodzi nam na myśl Jamesa Bonda. Jednak agenci z MI5 i MI6 przedstawieni w powieści Cumminga różnią się od niego diametralnie. W przeciwieństwie do agenta 007 nie jeżdżą drogimi samochodami i nie piją martini. Zamiast tego działają pod przykrywką i wtapiają się w tłum, by nikt ich nie rozpoznał.

Akcja powieści rozgrywa się w Londynie. Christopher Keen, po 25 latach służby w brytyjskim wywiadzie i nieobecności w życiu swoich synów, postanawia się z nimi pogodzić. Jest to chyba jego najtrudniejsze zadanie w życiu. Wprawdzie Mark od pół roku współpracuje z ojcem i nawet nieźle się dogadują. Jednakże młodszy syn Ben ma żal do ojca i nie chce mieć z nim nic wspólnego. W końcu, po wielu namowach Marka, udaje się na spotkanie, które okazuje się ich ostatnim...

Niedługo potem Christopher zostaje znaleziony martwy w swoim mieszkaniu. Bracia muszą zmierzyć się z tajemnicą jego śmierci oraz rolą, jaką odegrał w czasie zimnej wojny jako szpieg. Nie wiedzą, że grozi im z tego powodu śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy wyjdą z tego cało?

"Ukryty człowiek" to dobrze skonstruowany thriller szpiegowski z wątkiem psychologicznym. Cumming poświęca dużo uwagi relacjom Marka i Bena, które do łatwych nie należą. Bracia mają odmienne charaktery, co utrudnia im porozumienie się. Ben jest artystą malarzem, który jest na tyle uparty i dumny, że nie potrafi wybaczyć ojcu. Z kolei Mark to biznesmen, który twardo stąpa po ziemi. Łatwiej mu przychodzi pogodzenie się z ojcem.

Autor pokazuje także obraz niezbyt udanego małżeństwa Bena i Alice. Jego małżonka jest dziennikarką, która dla dobrego materiału jest w stanie zrobić wszystko. Alice jest przyzwyczajona do luksusu, zaś Ben nie zarabia wiele na swoich dziełach. Mieszkają w domu kupionym przez ojca Alice, który pomaga im finansowo. I z tego powodu rodzą się kłótnie między nimi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To cieszę się, że zachęciłam do jej przeczytania :) A wkrótce napiszę recenzję kolejnej książka tego autora. Sama jestem ciekawa, czy będzie lepsza od tej ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Propozycja nie do odrzucenia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.