Facebook Google+ Twitter

Niebezpieczne zabawy w totalizm

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-09-23 12:30

Niemcy. Mając do wykonania tygodniowy projekt, nauczyciel Rainer Wenger (Jürgen Vogel) proponuje swoim uczniom przeprowadzenie eksperymentu, by dzięki niemu mogli lepiej zrozumieć, na czym polegają totalitarne rządy. Zaczyna się swoista gra z podziałem na role z tragicznym zakończeniem.

Plakat promujący film / Fot. materiały prasoweW ciągu kilku dni wprowadzona dyscyplina i poczucie więzi społecznej przeradzają się w prawdziwy ruch: FALĘ. Trzeciego dnia eksperymentu uczniowie zaczynają bojkotować i straszyć innych. Kiedy pojawiają się pierwsze wybuchy przemocy, nauczyciel postanawia przerwać eksperyment. Niestety jest już na to za późno. FALA wyrwała się spod kontroli...

O filmie

Opowiadanie nie ma nic wspólnego z rzeczywistością poza jednym: podobny eksperyment, o jakim jest w nim mowa, przeprowadził nauczyciel historii Ron Jones w Cubberley High School w Palo Alto w Kalifornii w 1967 roku. Jones został zresztą konsultantem filmowej wersji tego opowiadania.

Dzięki niezwykle zgranemu tandemowi - Christianowi Beckerowi (“Hui Buh – The Goofy Ghost”) i Dennisowi Ganselowi, powstała bardzo wiarygodna i współcześnie opowiedziana historia.

Wiadomości24.pl są patronem filmu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.