Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10855 miejsce

Niebezpiecznie na krakowskich osiedlach

To nie pierwsze porachunki młodzieżowych gangów na terenie osiedli Kraków - Rżąka oraz Prokocim, Bieżanów, Na Kozłówce, Piaski Wielkie.

Takie autobusy kursują na linii 144 / Fot. Fot.Henryk CzechowskiW sobotę 24 marca Radio Kraków o godz. 6.00 informowało o korkach w rejonie skrzyżowania obwodnicy z Krakowa do Wieliczki. Jest to nowoczesny dwupoziomowy węzeł w Krakowie, u wylotu ul. Wielickiej w kierunku Osiedli Rżąka oraz Bieżanów i dojazdu na Wieliczkę.

Niestety to skrzyżowanie jest też punktem granicznym gangów działających w tym rejonie. W sobotę policja dla dobra śledztwa oraz bezpieczeństwa pojazdów i osób musiała na pewien czas wstrzymać ruch w tej części ul. Wielickiej i na skrzyżowaniu.

Doszło do tragedii, w wyniku której został poturbowany ze skutkiem śmiertelnym, 17-letni chłopak. Niestety to nie jedyny w ostatnim okresie taki przypadek w tym rejonie. Młodzież się nudzi, a do tego dochodzą narkotyki, alkohol i rozróba gotowa.

Krakowskie osiedle Rżąka gdzie swoją pętle ma autobus linii 144 zaliczane jest raczej do niespokojnych. Brak jakiegokolwiek Domu Kultury czy świetlicy, powoduje że młodzież swoją energię wyładowuje na ulicy. Osiedle znajduje się na terenie krakowskiej XII Dzielnicy, ale zarząd i rada nie ma środków czy planu rozładowania młodzieżowych emocji.

Jak na ironię 800 m dalej przy ul. Ćwiklińskiej istnieje nowoczesny VI komisariat policji Kraków - Prokocim. Niestety policjanci i strażnicy miejscy rzadko pojawiają się na osiedlach Rżąka, Prokocim, Bieżanów, Na Kozłówce.

Zaledwie kilka miesięcy temu wybudowano nowy kościół. Oczywiście na osiedlach jest wiele knajp i piwiarni. Natomiast dość często dochodzi do różnych potyczek pomiędzy gangami z Osiedli Piaski, Bieżanów, Prokocim.

Pisząc ten materiał przeprowadziłem w dniu tragedii rekonesans po osiedlach Rżąka, Prokocim, Na Kozłówce. Z rozmów z mieszkańcami wynika, że raczej po godzinie 21 oraz wczesnym porankiem lepiej po osiedlu nie chodzić. Policja wie i faktycznie nic nie robi.

Niestety dla dobra śledztwa więcej nie jestem upoważniony napisać bo i tak policja i prokuratura sprawę umorzy. No cóż kolejna reklama dla Krakowa przed Euro 2012.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Pani Elżbieto ma Pani racje !
Ja wczoraj byłem kolejny raz na miejscu tragedii i zrobiłem zdjęcia. Niestety znowu zwrócono mi serwis zdjęciowy bo pokazałem drogę i udowodniłem dlaczego zblokowany w sobotę był ruch na tej cz. ul. Wielickiej. Ale odpowiedziano, że nie jest to materiał o drodze. Jest to przykre !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z Panem,niestety też spotkałam się ostatnio z potraktowaniem mojego materiału jako "skopiowanego" ze strony, na którą nigdy nie zaglądam...no cóż punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...POZDRAWIAM

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem zbulwersowany, że mój materiał potraktowany po wielu nieuzasadnionych aluzjach został potraktowany jako"Moje trzy grosze". Jest to przykre , że materiał, który oparty jest na faktach tak się traktuje.
Jest to zaskakujące ponieważ opublikowany materiał jednej z autorek w sobotę 24.03.2012 podaje nieprawdę.
Jako przykład tam gdzie była tragedia nigdy nie jeździł tramwaj, a tym bardziej brak szyn i pętli tramwajowej. A autorka tamtego materiały nie była na miejscu tragedia. jest przykre. Tak wygląda dziennikarska wiarygodność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.