Facebook Google+ Twitter

Niebezpieczny fosfor pod obwodnicą w Michałowicach

Przejeżdżając w sobotę wieczorem koło wielopoziomowego skrzyżowania Południowej Obwodnicy Warszawy (S2) budowanego w Michałowicach, zauważyłem obok budowy wóz straży pożarnej, kilku strażaków, niewielki ogień oraz ciągnącą się strużkę białego dymu.

Wóz strażacki OSP Nowa Wieś podczas zabezpieczania miejsca znalezienia białego fosforu / Fot. Roman WoźniakW trójkącie ulic: Alei Jerozolimskich, ul. Jesionowej i Świerkowej został wyznaczony duży prostokąt zagrożonego terenu nadzorowany przez OSP Nowa Wieś.

Wcześniej, około godziny jedenastej, koparka usuwająca ziemię pod jeden ze zjazdów, wykopała z ziemi beczkę, która zaczęła się palić. Wydobywał się z niej biały dym niesiony wiatrem.

Żrący dym kierował się w kierunku ruchliwej jezdni Alei Jerozolimskich. Na miejsce przybyło pięć zastępów Straży Pożarnej, która ustawiła ekran wodny, niedopuszczający dymu w tamtym kierunku i zabezpieczający przejezdność ulicy o dużym ruchu.

Strażak nadzorujący miejsce znalezienie beczki z białym fosforem w Michałowicach / Fot. Roman WoźniakWezwany specjalny zastęp chemiczny z Warszawy zbadał zawartość beczki. Okazało się, że beczka zawiera biały fosfor - silnie trującą odmianę tego pierwiastka. Beczka została przeniesiona do bezpiecznego pojemnika, który ma być odtransportowany do utylizacji.

Informację o zdarzeniu podały niemal wszystkie stacje i serwisy. Jak informuje w TVN24 Karol Kroć z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie "Teren został zabezpieczony, beczka również. Wyznaczono strefę bezpieczeństwa w promieniu do ok. 100 m. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Nikogo nie ewakuowano".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Objawy syndromu Kruszyka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.