Facebook Google+ Twitter

Niebiańska linia

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-07-21 15:51

"Panie, przekazałeś mi pięć talentów, oto drugie pięć talentów zyskałem". Rzekł mu pan: "Dobrze, sługo dobry i wierny. Byłeś wierny w niewielu rzeczach, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana".

To fragment przypowieści o talentach z ewangelii św. Mateusza. Ojciec Tadeusz Rydzyk tak wziął sobie do serca słowo Boże, że zamierza swoje talenty mnożyć w nieskończoność. Trzeba przyznać, że talent do pomnażania pieniędzy w tych ciężkich, kapitalistycznych czasach ma ogromny. Wychodzi naprzeciw trudnemu i wymagającemu rynkowi w trosce o dobro Kościoła.

I tak narodził się nowy pomysł: operator telefonii komórkowej o jakże nam bliskiej i szlachetnej nazwie ''W Rodzinie''. Fundacja ojca Rydzyka, Lux Veritatis wraz z Centernetem w lipcu wprowadziła swoją usługę. Połączenia generalnie będą nieco droższe od reszty operatorów, ale za to będzie można dzwonić za darmo do Radia Maryja i tv Trwam, co z pewnością ucieszy rzeszę sympatyków w matuzalemowym wieku. Z myślą o klienteli wprowadzono również stosowny aparat telefoniczny firmy Maxcom. Co prawda numeru nie kręci się tarczką, jak w tych tradycyjnych telefonach, ale obsługa urządzenia nie jest skomplikowana. Istotną zaletą telefonu są jego gabaryty. Jest słusznych rozmiarów, więc może posłużyć jako narzędzie do obrony przed złodziejami rent i emerytur.

Marketingiem zajął się nie kto inny, jak prezes Jarosław Kaczyński, który na Jasnej Górze przed zgromadzonymi uczestnikami 17. Pielgrzymki Radia Maryja oświadczył: "Mam nadzieję, że będzie nas wiele, bo to naprawdę świetna rzecz. To genialny pomysł, by ta wielka rodzina była jeszcze mocniej ze sobą związana, by się konsolidowała." Czy rola akwizytora jest zgodna z etyką parlamentarzysty, czy nie, to trzeba przyznać, że ojciec dyrektor wie do kogo się zgłosić.

Mamy produkt i co dalej? Dalej trzeba dzwonić jak najczęściej do Radia Maryja i TV Trwam, bo niewykluczone jest, że dla najaktywniejszych przewidziane będą jakieś bonusy, np. w formie dodatkowych doładowań. Być może wkrótce będzie się można spowiadać przez telefon. Nie byłoby to nic nadzwyczajnego, bo przecież na stronie internetowej Radia Maryja już możemy to robić interaktywnie. Ciekawe czy spowiedź będzie traktowana jako usługa specjalna, za którą trzeba będzie więcej zapłacić, czy może co łaska?

A co z pokutą? Idąc przedsiębiorczym tokiem myślenia ojca Rydzyka, można by przypuszczać, że pokuta będzie sprawowana w formie smsów pod specjalny numer. Oczywiście w treści nie obędzie się bez np. 10 litanii do Najświętszej Panienki.

Na jaki jeszcze genialny pomysł wpadnie nasz Rockefeller w sutannie? Co by to nie było, to dla mnie, jako agnostyka jest to sprzeczne z ideą bycia sługą Bożym i życia w ascezie. A gdybym był praktykującym katolikiem, to tym bardziej poczułbym się oburzony. Dlatego radzę ojcu dyrektorowi przypomnieć sobie przypowieść o siewcy, a szczególnie tego fragmentu: ''Inne [ziarna] znowu padły między ciernie, a ciernie wybujały i zagłuszyły je.'' Ziarno wśród cierni symbolizuje ludzi, którzy wysłuchali nauki, ale zagłuszyli ją z powodu uleganiu doczesnym sprawom, żądzy bogactw.

Autor: Holden Caulfield
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie ithink.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.