Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15466 miejsce

Niebiescy awansowali. Zwycięstwo Lecha Poznań

Mimo ekstremalnych warunków, Kolejorz i jego kibice nie zawiedli. Dzisiejszy remis 1:1 w spotkaniu z Juventusem Turyn zapewnił naszej drużynie awans do 1/16 Ligi Europejskiej.

Poznań - Juventus / Fot. Adam CiereszkoNiepewność do samego końca - mecz się odbędzie czy też zostanie przełożony ze względu na nagły i silny atak zimy? Prace na stadionie przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu trwały od samego rana- podgrzewanie murawy, usuwanie śniegu.... Ku radości kibiców spotkania nie przełożono. O godzinie 21.05 oficjalnie rozpoczął się mecz Lech Poznań kontra Juventus Turyn.

"Za Lechem przemierzamy cały świat (...) Kolejorzu, nigdy nie będziesz sam"- słowa przyśpiewek kibiców nie są tylko pustymi frazesami. Nawet siarczysty mróz (odczuwalna temperatura dochodziła momentami do -30 stopni!) nie odstraszył wiernych fanów Kolejorza. Otuleni kocami, kilkoma warstwami bluz i kurtek, a wokół szyi ich znak rozpoznawczy- niebiesko-białe szaliki, które wczoraj miały charakter nie tylko ideologiczny lecz także praktyczny. Jednak spotkanie od samego początku było tak emocjonujące, że zarówno kibice, jak i gracze szybko zapomnieli o minusowej temperaturze i atmosfera zrobiła się niemalże gorąca, nawet mimo białej murawy i puchu spadającego z nieba.

Druga połowa rozpoczęła się z niewielkim opóźnieniem, które miały związek z odśnieżaniem boiska i malowaniem linii. Gospodarze sprostali jednak zadaniu i nawet tak niesprzyjające warunki atmosferyczne nie przeszkodziły w tych jakże ważnych i decydujących rozgrywkach. Dla Kolejorza bramkę zdobył Artjoms Rudnevs, natomiast dla drużyny przeciwnika- Vincenzo Iaquinta.

Tej nocy Poznań był totalnie sparaliżowany. Pełno kibiców wracających z meczu a do tego śnieżyca i związane z nią utrudnienia w komunikacji miejskiej. Autobusy i tramwaje wypchane po brzegi, rozbrzmiewające wszędzie radosne śpiewy i okrzyki - po prostu magia Lecha.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

"autor tego tekstu to dziwna osoba (...)" - jestem autorem tego tekstu i nie uważam siebie za "dziwną osobę" i jak ktoś, kto przeczytał jeden czyjś tekst może wypowiadać się na temat osoby, która go napisała?? ......... Przepraszam, ale niezbyt rozumiem sens tego typu komentarzy pod jakimikolwiek (nie tylko moimi) artykułami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.12.2010 13:59

Autor tego tekstu to dziwna osoba co się wciąż dziwi dlaczego bawi Was piłka nożna?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Adam Lutostański Dzisiaj 22:42
"Za Lechem przemierzamy cały świat"
No tak tutaj szczególnie musieli dużo przemierzyć ;) Oj autorko.
PS Niebiescy to nie potrafili wygrać z Maltą."

Panie, Adamie... metafora taka ;) wierni kibice Lecha towarzyszą swej drużynie w każdym meczu wyjazdowym. A poza tym proszę czytać w całości a nie wyrywać z kontekstu tylko wybraną część przyśpiewki- tam jest jeszcze dalsza zacytowana przeze mnie część "Kolejorzu, nigdy nie będziesz sam", która- moim zdaniem- odnosi się do wczorajszego meczu, kiedy to kibice wiernie dopingowali Lecha osobiście, mimo tak niesprzyjających warunków atmosferycznych. Podziwiam szczerze wczorajszych kibiców ;)

Panie Piotrze, tytuł jest po to, ażeby zwrócić/przyciągnąć uwagę, zasygnalizować temat, zachęcić do przeczytania artykułu. Jak ktoś czyta tylko tytuły a nie to, co pod nimi, to cóż... Przecież już w pierwszym zdaniu jest wyraźnie napisane: "dzisiejszy remis 1:1".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Michalino tytuł powinien odzwierciedlać wynik spotkania, a on nam sugeruje, że Lech wygrał mecz. Czyż nie tak? Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Za Lechem przemierzamy cały świat"

No tak tutaj szczególnie musieli dużo przemierzyć ;) Oj autorko.

PS Niebiescy to nie potrafili wygrać z Maltą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Pani Michalino i szanowni moderatorzy nie wprowadzajmy takimi tytułami "Niebiescy awansowali. Zwycięstwo Lecha Poznań" czytelników w błąd. Remis, to remis, który jest sukcesem, dającym awans. Pozdrawiam."

Panie Piotrze, nikt nikogo w błąd nie wprowadza, dla Lecha i poznaniaków ten remis oznacza zwycięstwo. Wczoraj w nocy cały Poznań świętował, tej atmosfery nie sposób opisać- gdyby znalazł się Pan wczoraj wśród naszych kibiców, nie miałby Pan wątpliwości, że było to niewątpliwie ZWYCIĘSTWO. ;)
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trochę skąpa ta informacja, ale cała zimowa otoczka fajnie oddana:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
piter123
  • piter123
  • 02.12.2010 12:17

jest wreszcie polacy przechodzą do 1,6 finau

Komentarz został ukrytyrozwiń
lech
  • lech
  • 02.12.2010 12:14

jest wreszcie polacy przechodzą

Komentarz został ukrytyrozwiń
Leon z Elżbietańskiej
  • Leon z Elżbietańskiej
  • 02.12.2010 11:03

Było Bożonarodzeniowo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.