Facebook Google+ Twitter

Niebo tylko dla łysych

Może być symbolem potencji. Często oznacza też mądrość i powagę w postępowaniu i myśleniu. Niektórym posiadaczom przysparza zmartwień, a inni noszą ją z wysoko podniesionym czołem. Kilka słów o łysinie z przymrużeniem oka...

Nie wiem, kiedy na ziemi pojawił się pierwszy łysy mężczyzna. Myślę, że to był Adam. Już od bardzo dawna panowie chwytają się różnych sposobów, aby utrzymać swoje włosy tam, gdzie być powinny. Całkiem silni faceci okazują przy tym słabość, gdy zauważą u siebie prześwity na głowie. Zarówno Juliusz Cezar jak i na ten przykład Napoleon, wstydzili się podobno swoich łysin. Ci twardziele zapuszczali długie kosmyki z boku i zaczesywali je do przodu. Czyż to nie wzruszające? Helen Rowland twierdzi, że „Najczulszym miejscem w męskim makijażu jest czasami łysina na czubku głowy”.

Są też tacy przedstawiciele tej grupy, którzy uważają, że łysina jest trendy i golą sobie czaszkę na zero. Niektórym z tym bardzo do twarzy, zwłaszcza jeśli głowa ma piękny klasyczny kształt, a twarz - regularne, szlachetne rysy. Obecnie można uczciwe przyznać, że podobnie jak na katar, nie ma na tę przypadłość skutecznego lekarstwa… tylko, że katar sam przechodzi po tygodniu, a łysienie wprost przeciwnie.

Firmy farmaceutyczne są nastawione na zarabianie dużych pieniędzy, nie zawracają więc sobie głowy czymś, co w tej chwili profitów nie przyniesie. Na szczęście większość panów uważa, że bez włosów da się żyć. Co więcej są też dobre informacje dla wcześniej łysiejących młodzieńców. Naukowcy odkryli, że mężczyźni, którzy dość szybko tracą włosy, rzadziej chorują na raka prostaty.

Edward R. Nida zauważa, że „Być lub nie być łysym zależy od tego czy mądrze wybraliśmy rodziców”. I słusznie, bo według naukowców łysienie nie jest chorobą, a wynika z przyczyn genetycznych. Czasem już bardzo młodzi chłopcy skarżą się na wypadanie włosów. Około 25 proc. mężczyzn zaczyna łysieć w wieku około 30 lat. W wieku 60 lat już 2/3 wszystkich panów ma widoczne braki w owłosieniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Grażyna K
  • Grażyna K
  • 16.01.2012 09:14

Dobrze, ze Piotr przypomniał Twoje felietony, gdyż piszesz nie tylko pięknie ale i bardzo interesująco.
Pozdrawiam - gra.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podziwiam spostrzegawczość. Nie chcę nikogo obrazić, ale jak na kobietę to fenomenalna spostrzegawczość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krystyno :)
Oblizuj nadal tłuczek po ukręceniu ciasta, będziesz miała mądrego męża ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Na mądrej głowie włosy nie rosną" ;) :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

haha, nie powiem:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Irku, gdzie?))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lidziu, to już wszystko rozumiem:) Ale ok. została mi jeszcze tylko mała kępka:).

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mnie się łysi Panowie podobają.))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.04.2010 22:44

Andrzej jest postacią medialną - czy mu się to podoba, czy też wprost przeciwnie. Takim poznała go publiczność. I takim "niedokończonym" łysym zachowa się pewnie w jej pamięci. Nie zmienia to jednak faktu, że bez tego "wianuszka" wyglądałby o niebo lepiej:-))) Aktorów nie dotyczy:-))) J. Travolta wygląda lepiej z łysą czaszką:-))) A tak generalnie, o gustach się podobno nie dyskutuje:-))) Toteż zamilknę:-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niedoścignionym wzorem jest tu Andrzej Sikorowski

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.