Facebook Google+ Twitter

"Niebo" w Hali Stulecia we Wrocławiu

Pokaz multiwidowiska "Niebo" - ostatniej części "Kwartetu Flow" opowiadającego historię Wrocławia i jego mieszkańców będzie kulminacją projektu i zarazem Ceremonią Zamknięcia Programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

zdjęcie z czwartkowej próby spektaklu pt. Niebo w Hali Stulecia we Wrocławiu / Fot. fot.Filip BasaraWe wrocławskiej Hali Stulecia odbędą się główne wydarzenia programu, z których najważniejszą jest Ceremonia Zamknięcia. Multiwidowisko "Niebo" będzie można zobaczyć aż trzykrotnie (16 grudnia o godz. 19 i 17 grudnia o godz. 14.30 i 19.00).

Niezwykła gra świateł i dźwięku, orkiestra na żywo, dziesiątki artystów, wrocławskie Duchy i historia miasta w XX wieku. Już dziś wieczorem, we wspaniałych wnętrzach Hali Stulecia, odbędzie się przedpremierowy pokaz multiwidowiska "Niebo" - ostatnia część "Kwartetu Flow" opowiadającego historię Wrocławia i jego mieszkańców. Stalowe konstrukcje, przebudzone na początku tego roku, staną się scenograficzną bazą spektaklu; niemymi, ale ekspresyjnymi świadkami historii Breslau/Wrocławia. To spektakl będący kulminacją projektu i zarazem Ceremonią Zamknięcia Programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
zdjęcie z czwartkowej próby spektaklu pt. Niebo w Hali Stulecia we Wrocławiu / Fot. fot.Filip Basara
"Niebo" jest historią trzech pokoleń kobiet, mieszkanek Wrocławia, ucieleśniających niezwykłą drogę, jaką przeszło miasto w XX wieku. Tak jak i poprzednie części Kwartetu, widowisko zostało wymyślone i zaprojektowane przez Chrisa Baldwina, który już od "Przebudzenia" pracuje z grupą współreżyserujących z nim asystentów – Mary Sadowską, Piotrem Łukaszczykiem
 i Kamilem Przybosiem. Nad oprawą muzyczną "Kwartetu Flow" czuwa kompozytor Paweł Romańczuk oraz dyrygent Alan Urbanek. W spektaklu udział wezmą także Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, absolwenci i studenci Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, członkowie The Jerusalem Academy's Mendy Rodan Symphony Orchestra oraz chóry z Polski i Izraela, które wcześniej wystąpiły podczas czerwcowego "Flow". "Przygotowanie tych czterech projektów zajęło nam aż trzy lata. Pozwoliło zaangażować mieszkańców i artystów z kilkunastu krajów oraz specjalistów z wielu dziedzin technologii i kultury" – napisał dla Gazety ESK Chris Baldwin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.