Facebook Google+ Twitter

Niebywały fenomen WOŚP w Czarnem

Kryzys, kryzysem, a światełko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bardziej błyszczy w Czarnem. W CCK odbyło się spotkanie osób zainteresowanych przygotowaniem XVIII finału w dziesięciotysięcznej gminie Czarne w województwie pomorskim.

Spotkanie w Czarneńskim Centrum Kultury w związku z organizacją XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - 10 grudnia 2009 r. / Fot. Piotr Zabrocki z Czarnego10 grudnia w Czarneńskim Centrum Kultury odbyło się pierwsze oficjalne spotkanie w związku z XVIII Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab stworzony w Czarnem podjął współpracę z fundacją Jurka Owsiaka już w 2002 roku. Tegoroczne spotkanie dotyczące przygotowania imprezy przejdzie do historii WOŚP, ponieważ przybyło na nie ponad 30 osób. W akcję przygotowania wielkiego finału, który odbędzie się 10 stycznia 2010 roku, włączyły się między innymi: Koła Gospodyń Wiejskich z Krzemieniewa, Wyczech, Sierpowa, Domisławia, przedstawiciele Klubu Garnizonowego, Nadleśnictwa Czarne-Człuchowskie, szkół z gminy Czarne, stowarzyszeń, Związku Emerytów, wojska, Zakładu Karnego, Rady Miejskiej, WKPTTK Husaria i wielu innych społeczników działających na terenie miasta i gminy Czarne.

Dzięki poświęceniu i pomysłom mieszkańców tej niewielkiej gminy w województwie pomorskim już od 8 lat zbierane są niebagatelne kwoty na rzecz fundacji. Przez osiem lat funkcjonowania sztabu przy Czarneńskim Centrum Kultury na rzecz WOŚP zebrano ponad 100 tysięcy złotych. Jest to szczególny rekord dla tej dziesięciotysięcznej gminy w powiecie człuchowskim. Wysokie bezrobocie, tereny popegeerowskie nie zawsze wyzwalają chęć dzielenia się z drugim człowiekiem. Najbliższy finał w Czarnem jest już w etapie przygotowania, zapewne po raz kolejny będzie to impreza, w której warto aktywnie uczestniczyć.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.