Facebook Google+ Twitter

Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok

1 września to początek nowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży. W trosce o ich bezpieczeństwo podczas wędrówki do szkoły, policja w całym kraju podjęła akcję "Bezpieczna droga do szkoły".

Uczniowie pokonują drogę z domu do szkoły i ze szkoły do domu w różnych warunkach. We wsi Wojnowice na wylocie drogi wiodącej w stronę wsi Łagwy, na styku z drogą wojewódzką nr 307 we wsi Wojnowice powinno być oznakowane przejście dla pieszych. Jest tylko znak "przejście dla pieszych".

Dzieci patrzą na jezdnię i szukają "zebry". Skarżą się, że nie ma widocznych pasów, więc obawiają się przejeżdżających aut osobowych i tirów.

W związku z tym wystosowałam pismo do Stowarzyszenia na Rzecz Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Poznaniu "Droga i bezpieczeństwo" z prośbą o czytelne oznakowanie przejścia. Uzyskałam odpowiedź, że ten odcinek drogi nie podlega Wielkopolskiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich, a "zarządca drogi wyższego rzędu odpowiada za oznakowanie na skrzyżowaniu z drogami niższego rzędu, ale tylko w obszarze obejmującym wspólną część dróg danego skrzyżowania, ograniczonym wyznaczonymi lub domniemanymi liniami zatrzymania oraz ich przedłużeniami".

Tak więc droga prowadząca w kierunku Łagiew w Wojnowicach to droga powiatowa, podlegająca Zarządowi Dróg Powiatowych w Nowym Tomyślu. Dzieci z niecierpliwością czekają na pasy, białą zebrę, po której bezpiecznie będą pokonywać niebezpieczne odcinki drogi do szkoły. To na dorosłych, w szczególności rodzicach i nauczycielach ciąży obowiązek edukacyjny, ale także na kierowcach, którzy w rejonach szkół powinni zachować szczególne środki ostrożności, bo dzieci nie zawsze przestrzegają zasad i przepisów ruchu drogowego.

Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok! zobacz: też tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dobrze byłoby artykuł podeprzeć materiałem zdjęciowym a później linki z materiału do wydziałów w gminie macierzystej i sąsiadów. Działa najskuteczniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pisałam do województwa. Kierują do powiatu i do dziś nie ma pasów . W dodatku przerwane jest ogniwo łańcucha przy słupkach na skrzyzowaniu.Ponawiam pisma . Brak słów .

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.09.2010 19:27

Tu nie drogowców należy naciskać a samorządowców, gdyż w ich gestii jest odpowiednie oznakowanie przejść dla pieszych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Justyno atakuj drogowców, niech odmalują pasy. Bezpieczeństwo trzeba stawiać na pierwszym miejscu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.