Facebook Google+ Twitter

Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok

1 września to początek nowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży. W trosce o ich bezpieczeństwo podczas wędrówki do szkoły, policja w całym kraju podjęła akcję "Bezpieczna droga do szkoły".

Uczniowie pokonują drogę z domu do szkoły i ze szkoły do domu w różnych warunkach. We wsi Wojnowice na wylocie drogi wiodącej w stronę wsi Łagwy, na styku z drogą wojewódzką nr 307 we wsi Wojnowice powinno być oznakowane przejście dla pieszych. Jest tylko znak "przejście dla pieszych".

Dzieci patrzą na jezdnię i szukają "zebry". Skarżą się, że nie ma widocznych pasów, więc obawiają się przejeżdżających aut osobowych i tirów.

W związku z tym wystosowałam pismo do Stowarzyszenia na Rzecz Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Poznaniu "Droga i bezpieczeństwo" z prośbą o czytelne oznakowanie przejścia. Uzyskałam odpowiedź, że ten odcinek drogi nie podlega Wielkopolskiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich, a "zarządca drogi wyższego rzędu odpowiada za oznakowanie na skrzyżowaniu z drogami niższego rzędu, ale tylko w obszarze obejmującym wspólną część dróg danego skrzyżowania, ograniczonym wyznaczonymi lub domniemanymi liniami zatrzymania oraz ich przedłużeniami".

Tak więc droga prowadząca w kierunku Łagiew w Wojnowicach to droga powiatowa, podlegająca Zarządowi Dróg Powiatowych w Nowym Tomyślu. Dzieci z niecierpliwością czekają na pasy, białą zebrę, po której bezpiecznie będą pokonywać niebezpieczne odcinki drogi do szkoły. To na dorosłych, w szczególności rodzicach i nauczycielach ciąży obowiązek edukacyjny, ale także na kierowcach, którzy w rejonach szkół powinni zachować szczególne środki ostrożności, bo dzieci nie zawsze przestrzegają zasad i przepisów ruchu drogowego.

Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok! zobacz: też tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dobrze byłoby artykuł podeprzeć materiałem zdjęciowym a później linki z materiału do wydziałów w gminie macierzystej i sąsiadów. Działa najskuteczniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pisałam do województwa. Kierują do powiatu i do dziś nie ma pasów . W dodatku przerwane jest ogniwo łańcucha przy słupkach na skrzyzowaniu.Ponawiam pisma . Brak słów .

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.09.2010 19:27

Tu nie drogowców należy naciskać a samorządowców, gdyż w ich gestii jest odpowiednie oznakowanie przejść dla pieszych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Justyno atakuj drogowców, niech odmalują pasy. Bezpieczeństwo trzeba stawiać na pierwszym miejscu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.