Facebook Google+ Twitter

Niech pan nie obraża generała Petelickiego, redaktorze Wolski

Marek Sarjusz-Wolski, redaktor naczelny "Polski Zbrojnej" miał dziś po raz kolejny okazję obrazić generała Petelickiego. Tym razem jednak w obecności samego pana Sławomira. Redaktor nie był tak wylewny, jak w innych sytuacjach, w których podważał autorytet Petelickiego. Podczas programu „Polityka przy kawie” w TVP 1 spotkali się twarzą w twarz.

Pan Wolski próbował ośmieszyć generała, jednak nie miał argumentów. Petelicki musiał mu uświadomić, że jest generałem Wojska Polskiego, przypominając także, że Lech Wałęsa go odznaczał, a Aleksander Kwaśniewski awansował do rangi Generała Brygady. Siedzący w milczeniu redaktor "Polski Zbrojnej" nerwowo przekładał palcami, jak małe dziecko, które nie wie co powiedzieć. To co mówił generał chyba nie docierało do pana Wolskiego, który po długim czasie milczenia nieudolnie próbował kontrować.

Nie jest jednak dziwnym, że pan Sarjusz-Wolski po raz kolejny chciał poniżyć generała Petelickiego. W końcu twórca Gromu to człowiek, który ciągle wypomina i przedstawia opinii publicznej błędy MON-u, w tym ministra Klicha. Wiadome jest, że "Polskę Zbrojną" opłaca ten resort, wiec redaktor Wolski musi być wierny swoim pracodawcom. Szkoda tylko, że nie robi tego w sposób honorowy!

Wielki znawca wojskowości, za jakiego uważa się pan Wolski w 1994 r. nazwał żołnierzy GROM-u wylatujących na Haiti wojskiem republiki bananowej. Przypomniał o tym generał. Fakty te opisał w książce „GROM. Siła i honor” Michał Komar. Warto sięgnąć po tą lekturę, w której opisany jest trud Petelickiego, jaki włożył w stworzenie GROM-u. Misja na Haiti zakończyła się wielkim sukcesem naszych komandosów, o których Amerykanie i Anglicy mają, jak najlepsze zdanie. Trzeba głośno także podkreślić, że nie było by jednej z trzech najlepszych tego typu jednostek w świecie gdyby nie pomoc z zachodu i wielkie nakłady finansowe ze Stanów Zjednoczonych.

Pan Wolski twierdzi również, że w Gromie nic się złego nie dzieje, a odejście trzynastu oficerów to normalna sytuacja. Petelicki się z tym nie zgadza. Wielu ekspertów twierdzi, że wpływ na to ma sytuacja w dowództwie Wojsk Specjalnych. Dowódcą tego „tworu” jest gen. Patalong, człowiek, który kiedyś, jako pułkownik dowodził JW 2305. Po jego odejściu wokół Gromu pozostał tylko „smród”! Program „Superwizjer” TVN przedstawił niejasne sytuacje z udziałem tego oficera. Ostatnio niepokojące wieści dotarły z Afganistanu gdzie na akcję zakładników wysłano komandosów z Lublińca zamiast Grom, który był na miejscu. Totalna klapa akcji, śmierć zakładników i kolejny wstyd. Kto jest za to odpowiedzialny? Czy dowodzący DWS-em wytłumaczył to jakoś?

Pułkownik Dariusz Zawadka odszedł z Gromu, bo nie mógł znieść tego, co wyrabiają jego przełożeni oraz tego, jakie przekręty zrobili jego poprzednicy. Gdy dowodził Gromem pułkownik Zawadka powróciło do jednostki wielu dzielnych i oddanych żołnierzy. Z wielkim powodzeniem dowodził Gromem w Iraku. Dlaczego tak wartościowi ludzie odchodzą teraz?

Może pan Wolski odpowie? I nie chodzi tu o dobry czas odejścia i korzystną emeryturę!
Redaktorze próbował pan nieudolnie wypowiadać się w kwestii GROM-u, jednak pańskie słowa zupełnie nie były przekonywujące. Postanowiłem więc zagłębić się w artykuły, które pan napisał. Wiele z nich czytałem wcześniej. Odnoszę jednak wrażenie, że w WP wszystko jest wspaniale na najwyższym poziomie - tak wynika z pańskich artykułów. Patrząc jednak na opinie wielu specjalistów, ekspertów, polityków nawet tych, którzy nie maja nic wspólnego z generałem Petelickim, w MON jest wielki bałagan - to także moje odczucie.

Bajzel ten przyczynił się także do katastrof lotniczych oraz do sytuacji naszych wojsk w Afganistanie. Generał Skrzypczak mówił o tym głośno więc musiał odejść! Generał Wójcik bronił swoich żołnierzy oskarżonych o zbrodnię wojenną jest teraz emerytem. Wielu oficerów w sile wieku odchodzi z armii. Narodowe Siły Rezerwy to wielka klapa. Ludzie nie garną się do służby w wojsku, bo wiedzą, że po 12 latach będą bez prawa do emerytury. Co pan powie na ten temat? Może napisze pan, że wszystko w wojsku jest pięknie i ładnie? NSR działa sprawnie, radzimy sobie w Afganistanie a Grom jest nam nie potrzebny?Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.